D. Grybauskaitė: Rusija – teroristinė valstybė (video) (2)

Jensas Stoltenbergas

Jensas Stoltenbergas ir Dalia Grybauskaitė | lrp.lt, R. Dačkaus nuotr.

Lapkričio 21 d., Karmėlavoje, Kauno r. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su naujuoju NATO Generaliniu Sekretoriumi Jensu Stoltenbergu (Jens Stoltenberg).

Su prieš mėnesį savo pareigas pradėjusiu eiti NATO aljanso vadovu Prezidentė aplankė Karmėlavoje veikiantį Oro erdvės kontrolės centrą, kurio viena pagrindinių užduočių koordinuoti NATO oro policijos misiją, susitiko su Lietuvos ir sąjungininkių kariais, išklausė pranešimą apie saugumo padėtį regione.

Lietuvos vadovė su Generaliniu Sekretoriumi aptarė NATO kolektyvinės gynybos priemonių įgyvendinimą.

Prezidentės teigimu, brutalus puolimas prieš Ukrainą tęsiasi, todėl saugumo situacija regione ir mūsų kaimynystėje išlieka sudėtinga.

„Tik stiprus aljansas yra pajėgus užtikrinti kolektyvinį saugumą. Turime kuo greičiau įgyvendinti visas ilgalaikes NATO kolektyvinės gynybos ir atgrasymo priemones, dėl kurių su NATO šalių vadovais sutarėme rugsėjį Velse“, – sakė prezidentė.

Reaguodama į Rusijos agresiją Ukrainoje ir iškilusias grėsmes regiono bei visos Europos saugumui, NATO jau ėmėsi būtinų priemonių saugumui Baltijos šalyse artimiausiu laikotarpiu užtikrinti. Sustiprinta oro policijos misija. Šiuo metu Baltijos šalių erdvę saugo 6 Portugalijos, 4 Kanados, 4 Vokietijos ir 4 Olandijos naikintuvai. Pratybų į Lietuvą atvyko JAV, Vengrijos ir Danijos kariai. Lietuva taip pat įsteigė greitojo reagavimo pajėgas, pasirengusias atremti hibridinio karo grėsmes, ir gerina savo kaip priimančiosios šalies pajėgumus.

Prezidentė padėkojo NATO vadovui už dėmesį ir paramą Lietuvos saugumui.

Per bendrą spaudos konferenciją su NATO generaliniu sekretoriumi D. Grybauskaitė  griežtai pasisakė dėl Rusijos karinių veiksmų Ukrainoje:

„Mes visi matome, kad mūsų kaimynė, Ukrainos kaimynė, elgiasi taip, kaip neturėtų elgtis kaimynė, valstybė, kuriai svarbu tarptautinė teisė ir tarptautiniai įsipareigojimai bei jos pačios pasirašyti susitarimai. Matome, kad šiandien rytų Ukrainoje yra Rusijos kariuomenė, Rusijos kariai, tuo tarpu kai pati valstybė tai atvirai meluodama neigia. Valstybė, kuri nurodo savo kariams nusiimti atpažinimo ženklus, kuri įveda kariuomenę ir sunkiąją ginkluotę be atpažinimo ženklų – tokia valstybė turi visus tarptautinio terorizmo požymius. Tiek galiu pasakyti“, –  sakė Lietuvos prezidentė.

Prezidentė teroristinę valstybe Rusija pavadino susitikimo su NATO Generaliniu Sekretoriumi  išvakarėse, šį ketvirtadienį kalbėdama LRT radijuje:

„Ukraina šiandien kovoja už visos Europos taiką, už visus mus. Jeigu teroristinė valstybė, kuri vykdo atvirą agresiją prieš savo kaimynę, nebus sustabdyta, ta agresija gali išplisti Europoje ir toliau“, – ketvirtadienį LRT radijui sakė prezidentė.

Šie D. Grybauskaitės žodžiai sukėlė griežtą Rusijos Užsienio reikalų ministerijos (URM) ir politikų reakciją.

Rusijos URM atstovas Aleksandras Lukaševičius pareiškė, kad Lietuvos prezidentės pasisakymai pranoksta labiausiai ekstremistinius Kijevo pareiškimus. Dar daugiau  kritikuodamas iš Kremliaus aukštumų A. Lukaševičius nesusilaikė nemestelėjęs Lietuvos pusėn sovietinės komjaunuoliškos praeities bumerango:

„Būtų gerai, jei Lietuvos prezidentė pašvelnintų savo „komjaunuolišką įkarštį“, nekompleksuotų dėl savo „sovietų praeities“, kuri, matyt, priverčia ją būti „šventesne už Romos popiežių“, – A.Lukaševičiaus žodžius cituoja BNS.

Savo ruožtu vienas iš Rusijos Dūmos komunistų frakcijos vadovų Nikolajus Kolomeicevas pareiškė, kad Rusija privalo reaguoti į „chamiškus Lietuvos prezidentės pareiškimus“ ir pasiūlė Dūmos Užsienio reikalų komitetui parengti pareiškimą, arba jau ir patį sprendimą dėl sankcijų pritaikymo Lietuvai arba diplomatinių santykių nutraukimo.

Jenso Stoltenbergo ir Dalios Grybauskaitės spaudos konferencija:

 

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė