Tarptautiniai ekspertai pateikė Valstybės kontrolės veiklos vertinimo ataskaitą (0)

Giedrė Švedienė | lrs.lt nuotr.

Giedrė Švedienė | lrs.lt nuotr.

Vakar, lapkričio 18 d. tarptautinio ekspertinio vertinimo grupės nariai, vadovaujami Europos Audito Rūmų generalinio sekretoriaus Eduardo Ris Garsijos (Eduardo Ruiz-Garcia), Valstybės kontrolės kolektyvui pristatė Valstybės kontrolės veiklos ekspertinio vertinimo ataskaitą. Pagrindinis šio vertinimo tikslas buvo nustatyti, kiek Valstybės kontrolės atliekami auditai atitinka Tarptautinius aukščiausiųjų audito institucijų standartus (TAAIS).

Valstybės kontrolės veiklos vertinimą atliko aštuoni ekspertai iš Norvegijos ir Suomijos aukščiausiųjų audito institucijų bei Europos Audito Rūmų. Ekspertai vertino pagrindinius Valstybės kontrolės finansinių (teisėtumo) ir veiklos auditų procesus, auditų atranką, planavimą, vykdymą, kokybės kontrolę, bendradarbiavimą su subjektais, audito ataskaitų rengimą, jų stebėseną po audito bei institucijos ryšius su Seimu.

Ekspertai konstatavo, jog Valstybės kontrolės audito praktika atitinka TAAIS reikalavimus, institucija tinkamai bendrauja su suinteresuotomis šalimis, turi veiksmingus kokybės kontrolės ir ataskaitų teikimo procesus, gerą auditų dokumentavimo sistemą, auditus atlieka greitai.

„Ekspertų išvados patvirtino, jog dirbame teisinga linkme, o mūsų atliekami auditai atitinka aukščiausius tarptautinius audito standartus. Šis vertinimas yra institucijos brandos ir kiekvieno jos darbuotojo kompetencijos bei pastangų įvertinimas. Dėkoju ekspertams už šį darbą ir rekomendacijas, kurios padės siekti dar efektyvesnio auditų poveikio valstybės finansų valdymo ir kontrolės sistemai“, – po ataskaitos pristatymo sakė valstybės kontrolierė Giedrė Švedienė.

Ataskaitoje pažymima, jog Valstybės kontrolė turi reikiamą kompetenciją ir gebėjimus veiklai vykdyti: institucijoje dirba įvairų išsilavinimą ir kompetenciją turintys auditoriai, galintys atlikti įvairių sričių auditus. Ekspertai taip pat akcentavo konstruktyvų bendradarbiavimą su audituojamaisiais subjektais: auditoriai su subjektais reguliariai aptaria audito kriterijus, o rengiant audito ataskaitas atsižvelgiama į subjektų parengtus veiksmų planus audito rekomendacijoms įgyvendinti.

Ekspertai gerai įvertino ir Valstybės kontrolės auditų dokumentavimo, priežiūros ir peržiūros sistemą. Jų teigimu, institucija tinkamai ir skaidriai dokumentuoja visą audito procesą, todėl audito rezultatų apskaitos sistemoje kaupiamą vertingą informaciją rekomendavo išnaudoti dar efektyviau. Valstybės kontrolės rengiamos auditų ataskaitos, pasak ekspertų, aiškios ir tinkamos struktūros bei apimties, daug dėmesio skiriama rekomendacijoms.

Vertindami Valstybės kontrolės ir Seimo bendradarbiavimą, ekspertai bendravo ir su Seimo Audito komiteto nariais. Pasak ekspertų, komiteto nariai Valstybės kontrolę vertina kaip svarbiausią partnerį, su kuriuo siekiama bendro tikslo – gerinti finansų valdymą ir atskaitomybę, suvokia jos nepriklausomumo, funkcijų ir rezultatų svarbą, turi pakankamai galimybių prisidėti prie audito temų pasirinkimo.

Ekspertų nuomone, šį bendradarbiavimą ir toliau būtina stiprinti organizuojant daugiau formalių ir neformalių susitikimų, apsikeitimų nuomonėmis, konferencijų.

Valstybės kontrolės ekspertinio vertinimo ataskaitoje taip pat pateiktos rekomendacijos, kurios prisidės prie institucijos veiklos gerinimo.

Šiandien, lapkričio 19 d., Valstybės kontrolės veiklos ekspertinio vertinimo ataskaitą ekspertai pristatys Seimo Audito komitete.

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė