Seimas svarstys siūlymą griežtinti atsakomybę už neteisėtą miško žemės naudojimą (0)

miskas-vaiskuno-K100

J.Vaiškūno nuotr.

Aplinkos viceministras Linas Jonauskas Seimui pristatė Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisas, kuriomis siūloma sugriežtinti atsakomybę už neteisėtą miško žemės naudojimą, miško išteklių naudojimo ir jų atkūrimo reikalavimų pažeidimą, apvaliosios medienos bei nenukirsto miško matavimo ir tūrio nustatymo, apvaliosios medienos klasifikavimo, ženklinimo, apskaitos ir priėmimo į lentpjūves reikalavimų nesilaikymą, sausinimo griovių, drenažo sistemų, miško kelių ir kitokių miško įrenginių naikinimą arba gadinimą.

Pasak viceministro, šiuo metu numatytos sankcijos yra per mažos, jos neužtikrina kokybiško miško išteklių naudojimo ir atkūrimo, apvaliosios medienos bei nenukirsto miško matavimo ir tūrio nustatymo, apvaliosios medienos klasifikavimo, ženklinimo, apskaitos ir priėmimo į lentpjūves reikalavimo laikymosi.

Pavyzdžiui, teikiamais pakeitimais yra siūloma griežtinti atsakomybę už neteisėtą miško žemės naudojimą. Neteisėta statinių statyba miško žemėje užtrauktų baudą piliečiams nuo 2,5 iki 5 tūkst. litų ir pareigūnams – nuo 5 iki 10 tūkst. litų. Neteisėtas miško žemės naudojimas kitai ne miškų ūkio veiklai užtrauktų baudą piliečiams nuo 500 iki 1 tūkst. litų ir pareigūnams – nuo 1 iki 2 tūkst. litų.

Už apvaliosios medienos priėmimą į lentpjūves ir kitas jos apdorojimo ar pardavimo vietas be jos įsigijimo ar nuosavybės teisę patvirtinančių dokumentų grėstų bauda nuo 1 iki 5 tūkst. litų su medienos konfiskavimu ar be konfiskavimo.

Po pristatymo už teisės akto pakeitimus balsavo 52 Seimo nariai, prieš balsavusių nebuvo, susilaikė 10 parlamentarų. Pritarus projektui po pateikimo, toliau jis bus svarstomas Seimo komitetuose. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama sugrįžti pavasario sesijoje.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė