Latviai nepriklausomybės dieną paminėjo didinga eisena su deglais (nuotraukos, video) (18)

Latvijos-nepriklausomybes-dienos -minejimas-2014-r.garuolio-nuotr

Latvijos nepriklausomybės dienos minėjimas | Alkas.lt, R. Garuolio nuotr.

Šiemet latviai savo Nepriklausomybės dieną paminėjo didingiausia iki šiol vykusia eisena su deglais. Dieną vyko Latvijos kariuomenės karinisparadas, kuriame dalyvavo Latvijos ir NATO šalių kariuomenės daliniai, kurie dabar dalyvauja bendruose karinėse pratybose. Žiūrovai pamatė naujausius karinius sraigtasparnius, lėktuvus, kitą šiuolaikinę karinę techniką. Paradą užbaigė garsusis JAV kariuomenės tankas „Abrahams“.

isą dieną vyko įvairūs renginiai skirti Nepriklausomybei paminėti. Tačiau patį gausiausią surengė Latvijos tautininkai, jau penktus metus rengiantys eitynes su deglais. Tą vakarą Rygos miesto centras ir senamiestis vakare buvo pilni žmonių. Daugelis latvių ryšėjo Latvijos valstybinės vėliavos juosteles, nešėsi nedideles vėliavėles, studentai tą dieną vaikščiojo su savo korporacijų kepuraitėmis. Daugelis išėjo į gatves su savo mažamečiais vaikais. Nepriklausomybės dienos proga Rygos autobusai ir tramvajai nemokamai vežė visus rygiečius ir svečius.

Nors Rygos meras yra rusas iš prieštaringai vertinamos „Santarvės partijos“, kuri be jokių politinių partnerių valdo Rygą, jis skirtingai negu Vilniaus meras Artūras Zuokas niekada nebandė uždrausti tautininkų eisenos Rygoje. Pakalbinti latviai nustebo, kai paklausiau ar žiniasklaida neužsipuolė eitynių su deglais, kurios kai kam gali atrodyti panašios į Adolfo Hitlerio rengtas ir kenkenčios Latvijos įvaizdžiui. Jie pripažino, kad tokių straipsnių latvių spaudoje nėra.

19 val. prie Latvijos prezidento Karlio Ulmanio paminklo prasidėjo koncertas. Latvijos tautininkai ir rėmėjai čia dalino deglus ir lapelius su patriotiniais eilėraščiais. Vėliau renginio organizatoriai iš Nacionalinio susivienijimo „Visu Latvijai“ ir „Tėvynei ir laisvei“ sakė išdalinę visus 14 000 deglų ir dar jų pritrūkę.

Po koncerto daugiatūkstantinė minia pro Latvijos prezidentūrą ir senamiestį patraukė link Laisvės paminklo. Prie dalyvių jungėsi ir praeiviai, buvo girdėti ir rusų kalba. Šiose eitynėse dalyvavo virš 20 tūkstančių latvių bei nedidelės grupės tautininkų iš Estijos ir Lietuvos.

R. Garuolio video:

Kategorijos: Baltų žemėse, Kultūra, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė