Į Aukštumalės pelkę lydės gidai (0)

Gamtos gidai lydės į Aukštumalės pelkę | Nemuno deltos regioninio parko direkcijos nuotr.

Gamtos gidai lydės į Aukštumalės pelkę | Nemuno deltos regioninio parko direkcijos nuotr.

Nemuno deltos regioniniame parke parengti gamtos gidai, siekiantys supažindinti visuomenę su Aukštumalės aukštapelkės ekosistema. Aukštumalės aukštapelkė – neabejotinai viena garsiausių Nemuno deltos gamtinių vertybių.

Šią pelkę viso pasaulio pelkėtyrininkai vadina pelkėtyros lopšiu, nes 1902 m. vokiečių botanikas K.A. Veberis (C.A. Weber), remdamasis nuodugniais Aukštumalės pelkės tyrimais, publikavo pirmąją pasaulyje mokslinę monografiją apie aukštapelkių augaliją ir ekologiją.

Svarbu, kad čia gyvenantys žmonės ir kraštą gausiai lankantys keliautojai pažintų jo gamtinius objektus ir turtingos istorijos vingius. Palei pietinę pelkės pakraštį einanti nacionalinė Pamario dviračių trasa ir Aukštumalės pažintinis takas kasmet pritraukia vis daugiau turistų ne tik iš Lietuvos, bet ir svečių šalių.

Buvo atrinkta 15 vietos žmonių, norinčių vesti ekskursijas į gamtą. Specialius gidų kursus rengė UAB „Eura“ kvalifikuoti specialistai. Papildomai Aukštumalės aukštapelkėje paskaitą vedė žinomas šalies gamtininkas dr. Romas Pakalnis. Būsimi gidai išmoko, kaip tinkamai supažindinti lankytojus su Aukštumalės aukštapelkės ir parko gamtinėmis vertybėmis, nesukeliant neigiamo poveikio.

Visi kursų klausytojai sėkmingai išlaikė baigiamąjį egzaminą, todėl jiems bus įteikti Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos patvirtinti gidų pažymėjimai.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė