Vrublevskių bibliotekoje įvyks paskaita apie praėjusių epochų ženklus knygose (0)

organizatorių nuotr.

organizatorių nuotr.

Lapkričio 19 d. 17 val. LMA Vrublevskių bibliotekoje (Žygimantų g. 1) įvyks vieša prof. dr. Arvydo Pacevičiaus paskaita „Graffiti senųjų knygų paraštėse: kūrybinės iškrovos mėginant plunksną“.

Knygų grafiti – tai marginalijos knygose, proveniencijos bei kiti ženklai, dažniausiai neturintys jokių tiesioginių sąsajų su knygos turiniu. Anot profesoriaus Arvydo Pacevičiaus, svarbu yra suprasti, kad visi šie įrašai ir piešiniai yra puikus šaltinis studijuojant praėjusių epochų žmonių gyvenimo būdą, visuomenės nuotaikas, atskirų žmonių pasąmonės slėpinius, jų kasdienybės detales. Tuose ženkluose svarbios medžiagos randa ne tik knygotyrininkai, bet ir socialinės psichologijos, menotyros ar bendrosios istorijos tyrinėtojai. Knygotyrininkus šie ženklai labiausiai domina knygų ir visuomenės sąsajų, informacijos socialinės sklaidos, skaitymo proceso raidos požiūriais.

Paskaitos metu prof. dr. Arvydas Pacevičius aptars, kokias naujas interpretacijos galimybes atveria ši nauja ir netyrinėta socialinės komunikacijos išraiškos sritis. Taip pat bus eksponuojamos senosios knygos iš Vrublevskių bibliotekos fondų, kuriose fiksuojamos knygų grafiti.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė