Diabeto našta visuomenei didėja (1)

 doctormurray.com nuotr.

doctormurray.com nuotr.

Pasaulio žmonėms senstant ir keičiantis kasdienio gyvenimo įpročiams, visuomenės sveikatos priežiūros specialistai susiduria su naujais iššūkiais. Ypač svarbios yra įvairios lėtinės neinfekcinės ligos. Viena iš jų – diabetas – visuomenei sukelia milžinišką ekonominę ir socialinę naštą, dėl šios ligos per anksti miršta labai daug žmonių.
Kiekvienais metais Europoje, taip pat ir Lietuvoje, nustatoma vis daugiau diabetu susirgusių žmonių. Net apie 90 % iš jų serga antrojo tipo diabetu.

Nepaisant to, kad šios ligos ar jos komplikacijų galima išvengti, spėjama, kad 2035 m. žmonių, sergančių antrojo tipo diabetu dar padaugės, – liga bus nustatyta 6 % visų Lietuvos gyventojų. Blogiausia tai, kad beveik ketvirtadaliui visų sergančiųjų diabetas dar nenustatytas. Nediagnozuota ir negydoma liga yra labai pavojinga, nes gali negrįžtamai pažeisti kūno organus ir audinius, net jei asmuo nejaučia jokių ligos simptomų.

Lietuvoje 2013 m. diabetas daugiausia buvo nustatomas 48–71 metų asmenims, vyrams dažniau nei moterims. Diabeto vystymąsį lemia daug veiksnių, iš kurių pagrindiniai yra vyresnis amžius, netaisyklinga mityba, nepakankamas fizinis aktyvumas bei antsvoris. Pakeitus gyvenimo būdą, stipriai sumažėja tikimybė susirgti diabetu.

Higienos instituto specialistai atliko tyrimą, kurio metu buvo tiriama amžiaus, laiko periodo bei gimimo metų įtaka sergamumui antrojo tipo diabetu. Pagrindiniai tyrimo rezultatai pateikti leidinyje „Visuomenės sveikatos netolygumai“, skirtame Pasaulinei diabeto dienai. Leidinyje pateikiama informacija apie pagrindines antrojo tipo diabeto komplikacijas, rizikos veiksnius bei esmines priemones, kurios padeda apsisaugoti nuo šios ligos. Leidinį galima rasti Higienos instituto svetainėje .

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , .

1 komentaras

  1. )..(:

    tai dar daugiau tegul krauna mononatrio glutomato nuodu i maista.
    ,, mononatrio glutomatas ne tik atvedė amerikeičius į nutukimo ir cukrinio diabeto epidemiją, bet ir yra vienas iš Alzheimerio ligos faktorių. „Jei šį maisto priedą vartojame ne saikingais kiekiais, jis iki 30 proc. užslopina sotumo jausmą – mes valgote, bet nepasisotinate. Taip pat, mononatrio glutomatas yra natūralus kasos žalotojas. Jis ne tik perkrauna ją didesniu maisto kiekiu, bet kasa yra priversta gaminti daugiau insulino“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė