Seimo Europos ir Užsienio reikalų komitetai Vyriausybę paragino imtis ilgalaikės paramos Ukrainai strategijos (0)

Vėliavos_Lietuva_Ukraina

Lietuvos Respublikos ambasados Ukrainoje nuotr.

Lapkričio 14 d. Seimo Europos reikalų ir Užsienio reikalų komitetai bendrame posėdyje priėmė sprendimą raginantį Lietuvos Vyriausybę pradėti įgyvendinti plačią ilgalaikę paramos Ukrainai dvišalių ir daugiašalių priemonių programą,

Ilgalaikės Lietuvos paramos Ukrainai strategijos projektą yra parengę Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) šešėlinės vyriausybės užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis.Šį projektą svarstyti Seimo Europos reikalų komitetui konservatoriai pateikė dar rugsėjo viduryje, tačiau jis buvo nusiųstas Vyriausybei ir ten šiek tiek užsigulėjo.

Šiandien priimtame Seimo Europos reikalų ir Užsienio reikalų komitetų dokumente išsakyta parama Lietuvos Respublikos Vyriausybės veiksmams, reaguojant į Rusijos Federacijos agresiją prieš Ukrainą ir keliamą grėsmę visų ES ir NATO valstybių saugumui, ir raginama toliau aktyviai tęsti paramos Ukrainos nepriklausomybei, suverenitetui ir teritorijos vientisumui politiką, remti Ukrainos euroatlantinės integracijos siekius ir narystės ES perspektyvos suteikimą. Sprendime taip pat išdėstomi kriterijai, kuriais remiantis siūloma vadovautis sprendžiant klausimą dėl sankcijų Rusijos Federacijai.

Komitetai pritarė ir naujai „Maršalo plano“ Ukrainai iniciatyvai ir pareiškė, kad yra būtina pradėti ES lygmens politines diskusijas su Europos Parlamentu, Europos politinėmis partijomis, ES valstybėmis narėmis, Europos Sąjungos institucijomis dėl 2014–2020 m. ES biudžeto peržiūros, siekiant, kad šiuo metu numatyto 1 000 mlrd. eurų biudžeto iki 3 proc. būtų skirti naujo „Maršalo plano“ Ukrainai įgyvendinimui.

Komitetai kviečia Vyriausybę kartu su kitomis Lietuvos valstybės institucijomis įgyvendinti Lietuvos paramos Ukrainai priemones, kurios apima politinę paramą, naudojantis Lietuvos naryste tarptautinėse organizacijose, paramą Ukrainos kariuomenei stiprinti, demokratinėms, ekonomikos ir valdymo reformoms, ES ir Ukrainos Asociacijos susitarimo įgyvendinimui, humanitarinę pagalbą nuo karo veiksmų nukentėjusiems kariams ir jų šeimoms, paramą Ukrainos jaunimo švietimui, parlamentinio bendradarbiavimo ir partinės diplomatijos stiprinimą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė