Seimas po svarstymo pritarė Visuomenės informavimo įstatymo pataisoms (0)

www.adelaidenow.com.au nuotr.

Adelaidenow.com.au nuotr.

Lapkričio 13 d. Seimas po svarstymo pritarė Visuomenės informavimo įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIIP-1243(5), kuriomis siekiama pertvarkyti Žurnalistų ir leidėjų etikos komisiją, įtvirtinant jos teisinį statusą ir tuo pačiu užtikrinant jos veiklos teisinius pagrindus.

Siūloma nustatyti, kad komisija būtų pertvarkyta į Visuomenės informavimo etikos asociaciją, kurią būtų įpareigotos steigti Lietuvos žurnalistų sąjunga, Lietuvos žurnalistų draugija, Interneto žiniasklaidos asociacija, Lietuvos radijo ir televizijos asociacija, Regioninių televizijų asociacija, Lietuvos kabelinės televizijos asociacija, Nacionalinė rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacija.

Asociacijos veikla būtų finansuojama iš metinių įmokų už transliavimo ir (ar) retransliavimo licencijas bei kitų teisėtais būdais asociacijos gautų pajamų.

Įstatyme numatoma įtvirtinti Visuomenės informavimo etikos komisiją, kuri būtų kolegialus Asociacijos sprendimus priimantis organas, į kurį asociacijos nariai deleguotų po vieną savo atstovą 3 metų kadencijai.

Komisija rūpintųsi viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų profesinės etikos ugdymu; nagrinėtų profesinės etikos pažeidimus, kuriuos padarė viešosios informacijos rengėjai ar skleidėjai informuodami visuomenę; asmenų skundus dėl viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų veiklos, taip pat nagrinėtų viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų tarpusavio ginčus; bendradarbiaudama su valstybės įstaigomis ir institucijomis užtikrintų visuomenės informavimo priemonių naudojimosi visuomenėje raštingumo plėtrą, informacijos kritinio vertinimo bei analizės principų sklaidą; organizuotų renginius visuomenės informavimo srities profesinės etikos klausimais, dalyvautų įgyvendinant valstybės institucijų strateginio planavimo programas, veiklos planus.

Svarstomu projektu siūloma patikslinti ir žurnalistų etikos inspektoriaus skyrimo tvarką. Numatoma, kad inspektorių penkeriems metams skirtų Seimas iš kandidatų, kuriuos pasiūlytų organizacijos, kurios vienija viešosios informacijos rengėjus, skleidėjus ir  žurnalistus, ir kurios narių veiklai taikomos Lietuvos visuomenės informavimo etikos kodekso normos. Tas pats asmuo inspektoriumi negalėtų būti skiriamas daugiau kaip dvi kadencijas iš eilės. Paskirtas inspektoriumi asmuo eitų pareigas tol, kol būtų paskiriamas naujas inspektorius.

Inspektoriumi galėtų būti skiriamas nepriekaištingos reputacijos Lietuvos Respublikos pilietis, turintis aukštąjį universitetinį išsilavinimą ir pareigoms atlikti būtiną kompetenciją.

Projektui po svarstymo pritarė 51, prieš balsavo 26, susilaikė 6 Seimo nariai. Pataisos turėtų įsigalioti 2015 m. sausio 1 d.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė