Švietimo ministras: Mokytojų streikas rengiamas nesilaikant įstatymų (0)

pavalkis-mokytoju-streikas-alkas.lt-koliazas

Švietimo ministras D. Pavalkis sako, kad mokytojų rengiamas streikas yra neteisėtas | Alkas.lt asociatyvi nuotrauka

Lapkričio 12 d. švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis susitiko su besiruošiančiais mokytojų streikui Lietuvos švietimo profesinių sąjungų jungtinei atstovybei priklausančiais profsąjungų atstovais.

Pasak ministro Lietuvos švietimo profesinių sąjungų jungtinės atstovybės lapkričio 13 d. inicijuojamas įspėjamasis streikas yra neteisėtas ir rengiamas net nebandžius konstruktyviai kalbėtis. Apie tai šiandien, gavęs Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informaciją, švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis sakė streiko iniciatoriams.

„Teisinėje valstybėje visi turi laikytis įstatymų“, –  sakė D. Pavalkis.

Po susitikimo Švietimo ir mokslo ministerijos išplatintame pranešime spaudai buvo primenama, jog „Darbo kodeksas numato, kad  sprendimas skelbti streiką priimamas tik aptarus Lietuvos Respublikos Trišalėje taryboje.Joje švietimo šakos darbuotojų streiko skelbimo klausimas nebuvo svarstomas, nors Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos vadovas A. Navickas skelbė priešingai“.

Pranešime taip pat teigiama, kad „Lietuvos švietimo profesinių sąjungų jungtinė atstovybė net nesistengė naudotis kitomis socialinio dialogo galimybėmis: konstruktyvia veikla darbo grupėje, sudarytoje profesinių sąjungų keliamoms švietimo problemos spręsti, taip pat ginčą nagrinėti pasitelkiant tarpininką. Lietuvos švietimo profesinių sąjungų jungtinės atstovybė vilkino sutarties su tarpininku ir ministerija pasirašymą, o spalio 28 d. piketo išvakarėse iš viso atsisakė pasitelkti tarpininką“.

Susitikime su Lietuvos švietimo profesinių sąjungų jungtinei atstovybei priklausančių profsąjungų atstovais D. Pavalkis kvietė konstruktyviam dialogui, koks vyksta ir su kitomis savo reikalavimus keliančiomis profesinėmis sąjungomis: „Suprantu mokytojų keliamas problemas: būtent joms spręsti dirba tarpinstitucinė darbo grupė, kurioje dalyvauja visų švietimo profesinių sąjungų atstovai. Švietimo finansavimas išties nėra toks, kokio viso norėtume. Tačiau jis gerėja, antrus metus didinamas mokinio krepšelis. Nuo 2015 m. 10 proc., arba apie 200 Lt per mėnesį,  didiname mažiausiai uždirbančių švietimo darbuotojų – ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų atlyginimus. Nuo rugsėjo 1 d. už mokinių darbų tikrinimą padidintas užmokestis mokytojams, kurie klasėje dirba su 23 ir daugiau mokinių“, – sakė ministras D. Pavalkis.

Ministras taip pat pabrėžė, kad švietimo finansavimas kitąmet bus didinamas 47 mln. Lt.

„Ieškome galimybių, kaip efektyvinti švietimo veiklą. Neretai mažą mokytojų darbo užmokestį lemia itin menkas darbo krūvis. Todėl esame priėmę sprendimą keisti švietimo finansavimo metodiką, pereinant nuo mokinio prie klasės krepšelio. Taip pat 2015 m. papildomus 6 mln. Lt skirsime mokytojų pensininkų, norinčių išeiti iš darbo, kompensacijoms“,– sakė D. Pavalkis.

Ministras pabrėžė, kad švietimo finansavimo, pedagogų darbo sąlygų gerinimas ir užmokesčio didinimas yra ilgalaikis Švietimo ir mokslo ministerijos prioritetas. Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, gautais iš savivaldybių, lapkričio 13 d. streikuoti rengiasi 33 mokyklos, 869 pedagogai.

Streika rengianti Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga reikalauja: atkurti mokinio krepšelio dydį, buvusį iki 2009 m. (3774 Lt, šiuo metu – 3348 Lt); ikimokyklinio ugdymo įstaigų mokytojų atlyginimus prilyginti bendrojo ugdymo mokytojų atlyginimams; atkurti bazinę mėnesio algą (BMA), buvusią iki 2009 m. – 128 Lt. Šiuo metu BMA yra 122 Lt.

BMA 2009 m. rugsėjo 1 d. buvo „laikinai“ sumažinta nuo 128 iki 122 Lt. Pagal BMA skaičiuojamas darbo užmokestis mokytojams, socialiniams darbuotojams, bibliotekininkams, kultūros darbuotojams ir kt.

Streikuojantys mokytojai taip pat reikalauja: ikimokyklinio ugdymo įstaigų 1,5 metų vaikų grupes sumažinti iki 10, o 3-7 metų – iki 15 vaikų, bendrojo ugdymo mokyklų pradinėse klasėse maksimalų mokinių skaičių sumažinti iki 20-22, 5-8 klasių mokinių maksimalų skaičių sumažinti iki 24-26, o 9-12 klasėse – iki 22-24 mokinių; iki 2015 m. rugsėjo 1 d. sudaryti palankias sąlygas mokytojams išeiti į senatvės pensiją nuo 55 metų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė