V. Juozapaitis: Ko siekia kultūros ministras, „suverslindamas kultūros sritį“? (0)

Pinigai | alkas.lt

Pinigai | alkas.lt

Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys, Šešėlinės Vyriausybės kultūros ministras prof. Vytauto Juozapaičio  iniciatyva į artimiausią komiteto posėdį bus įtrauktas klausimas dėl kultūros ministro Šarūno Biručio pasirašyto įsakymo, kuriuo patvirtintos 2015 m. Kultūros rėmimo fondo lėšomis finansuojamų projektų gairės diskriminuoja valstybines ir savivaldybių biudžetines kultūros ir meno įstaigas ir palieka išskirtines teises viešosioms bei  kitoms įstaigoms.

„Pagal naujausius Kultūros rėmimo fondo lėšomis finansuojamų projektų teikimo gairių (14 straipsnis) nurodymus, muziejai, bibliotekos, kultūros centrai, norėdami vykdyti projektą ir gauti 80 proc. finansavimą iš Kultūros rėmimo fondo, turi surinkti 20 proc. projekto įgyvendinimui reikalingų lėšų iš rėmėjų ar partnerių ir negali naudoti savo uždirbtų lėšų. Visi suprantame, kad regionuose surinkti lėšas iš rėmėjų – sudėtinga, taigi valstybinės ir savivaldybių biudžetinės kultūros ir meno įstaigos lieka prie suskilusios geldos. Šis ir kiti diskredituojantys sprendimai, svarbūs visam kultūros sektoriui, turi būti išspręsti artimiausiu metu“, – teigia Seimo narys.

Savo kreipimesi į komiteto narius Seimo narys prof. V. Juozapaitis atkreipė kolegų dėmesį į sunerimusios asocijuotos Lietuvos kultūros ir meno bendruomenės nuogąstavimus, kurie jau kreipėsi į kultūros ministrą, kad toks viešųjų įstaigų ir uždarųjų akcinių bendrovių protegavimas, sukuriant dirbtines kliūtis valstybės biudžeto įstaigoms, iš esmės yra asmeninės ministro programos „suverslinant“ kultūros politiką rezultatas, vedantis valstybės ir XVI Vyriausybės programą bei įsipareigojimus kultūrai į pražūtį.

„Antrindamas Lietuvos kultūros ir meno atsakingų bendruomenės atstovų nuomonei manau, kad, tai yra antiprograma ir destrukcija, kurią būtina stabdyti Valstybės atstovybėje kaip akivaizdų blogį“, – teigia prof. Vytautas Juozapaitis. – Labai tikiuosi, kad artimiausio Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto posėdžio metu kultūros ministras Š. Birutis išsamiai ir kompetentingai  paaiškins šio netikėto veiksmo priežastį bei nurodys buvusius ar esamus politinio (asmeninio) pasitikėjimo pareigūnus, inicijavusius tokio teisės akto pakeitimą bei atsakys ir į kitus Lietuvos kultūros ir meno bendruomenės asocijuotų atstovų kreipimesi keliamus klausimus“

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė