R. Ozolas. Geopolitika ar korupcija? (34)

Romualdas Ozolas | Alkas.lt, A. Rasakevičiaus nuotr.

Romualdas Ozolas | Alkas.lt, A. Rasakevičiaus nuotr.

Kai išgirdau, kad pradedama Žydrūno Ilgausko išpilietinimo procedūra, nustebau – nejaugi? Nejau Lietuva pabandys grįžti prie konstitucinių principų?

Žinoma, kad visi, taip pat ir Žydrūnas Ilgauskas, žino, jog priimdamas kitos šalies pilietybę tu netenki Lietuvos pilietybės.

Kitą dieną sužinojau: ne, nebandys. Prezidentūra skubiai pateikė pataisas, kurias priėmus dvigubą – JAV ir Lietuvos – pilietybę turintis krepšininkas galės nesirūpinti dėl vizos, jeigu kada sugalvos aplankyti gimtinę.

Čia galima būtų ir baigti, nes juk viskas žinoma: žinoma, kad visi, taip pat ir Ž.Ilgauskas, žino, jog priimdamas kitos šalies pilietybę tu netenki Lietuvos pilietybės, nes Lietuvos Konstitucija dvigubos neleidžia, ir tavo atsisakymą lieka tik įforminti. Niekas tau jos neatima, atsisakai pats. Visi žino, kad teisindamasis kažko nesupratęs tu meluoji, nes nesi infantilas ar kaip nors kitaip iš prigimties nelaimingas. Visi žino, kad jokių ypatingų nuopelnų Lietuvai tu neturi, tu nesi niekada rimtai prisidėjęs prie Lietuvos nacionalinės komandos pergalių, ir tie Lietuvos sporto tarnautojai, kurie rūpinasi tavo įgeidžiu turėti patogesnį tranzitą, taip pat meluoja. Jeigu kam ir nežinoma, tai bent suprantama, kad lygiateisiškumo principas, kuriuo tave bando paremti Prezidentūra, tėra triukas: gaunantis Lietuvos pilietybę užsienietis, kurio šalies konstitucija tokios teisės nedraudžia, ir užsienio pilietybę gaunantis lietuvis, kai mūsų Konstitucija tokią teisę draudžia, nėra ir negali būti lygiateisiai, jei Konstitucija mums ką nors reiškia. Visi tas aplinkybes žino, visi supranta, bet nepaiso. Taip buvo daroma praeity, taip bus daroma ir ateity, tad savo nuostabą galėjau ir nutylėti. Kaip beveik visi viską nutylim. Nes jau įprasta, taip iki kaulų smegenų įsėdę, kad apie teisingumą geriau nekalbėti, kai teisėtumo nepaisoma nuo apačios iki viršaus ir nuo viršaus iki apačios.

Tik šįkart vienas naujas mažas to mūsų teisinio nihilizmo bruoželis: Lietuvos pilietybę reikėtų atimti iš JAV piliečiu tapusiojo. Čia reikalas tampa nebe visai aiškus – geopolitika čia ar tiesiog aukščiausio lygio politinė korupcija. Bet tai, kaip yra sakoma, jau ne žemai, o aukštai, ne mūsų, su Lietuvos Respublikos Konstitucija gyvenančiųjų, reikalas.

Autorius yra filosofas, Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras

Parengta pagal savaitraštį „Respublika“

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .

34 komentarai

 1. tampax'as:

  Čia dar galima pasiginčyti, ar visais atvejais taip reikia vertinti Lietuvos pilietybę, bet iš esmės Ąžuolas teisus: Ilgauckas visą laiką mums rodė amerikonišką vidurinį pirštą, tad dabare mes jam turime parodyti

 2. Atas:

  Nesutinku su p.Ozolu.Labai jau aroganti6kas tapo.O Žydrūnas žaidė už Lietuvos rinktinę:

  P.Ozolai,nepritariu tamstai.Žydrūnas 1993-1994 žaidė už Lietuvos rinktinę.O sutrugdė traumos
  Liatuvaičiai(kaikurie) pastaruoju metu tapo labai pavydūs ir savanaudiški.Tai ,kad Žydrūnas įsivaikino
  du vaikučius-geras pavyzdys.O kiek įsivaikinome mes???

  • dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

   Man tai taip atrodo, zaide ar nezaide ponas Z.Ilgauskas uz Lietuvos rinktine… tas tikrai netrukdo jam buti lietuviu ir Lietuvos pilieciu. As ir dar kokie 3 milijonai lietuviu nezaide uz Lietuvos krepsinio rinktine, ar tai turi reiksti, kad is visu reikia atimti Lietuvos pilietybe? Cia aisku yra juokas, taciau Lietuvos valdzios politika, taip pat OZOLO opusas parodo, kad jie grieztai vykdo SUSLOVO politika – Lietuva be lietuviu.

   • Gerbiamasis Dr.J.R., Ilgauskas iškilmingai atsižadėjo Lietuvos anglų kalbą. Jis pasakė, kad nuošiopl nutraukia visus ryšius su Lietuva ir daugiau jai nėra niekaip įsipareigojęs ir jeigu Lietuvą kas nors puls jis pasakė neginsias Lietuvos… Taigi Dr. J.R. kas ir ką atėmė iš Ilgausko?

    • dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

     Ponas Jonai Vaiskunai, ar esi atsakingas uz savo zodzius? Manau, kad tu zodziu niekas niekur negirdejo ir niekas niekur nemate parasytu. Manau, kad tamstos FANTAZIJOS darosi nepadorios, o kalbi apie DOROVE! Tikrai uzgarantuoju, kad tokiu zodziu kaip sakai NERA! Darykime prielaida…. kad Ilgauskas taip pasake, kai Lietuvos valdzia pradejo jo Lietuvos pilietybes atemimo procedura. Ir visgi kaip pasake, pasake- nepasake, kai pats Z.Iigauskas iteiks rastiskai apie tai, kad atsisako Lietuvos pilietybes, tada ir bus tas momentas, kad PATS Ilgauskas atsisako Lietuvos pilietybes ir ne kitaip. Taciau juk, manau proto suprasti pakankamai turi, kad cia yra visiskai NE ILGAUSKO problema, o tu simtu tukstanciu lietuviu, kurie vargo vedami, siekdamai islaikyti savo seimas… turejo begti ne vien i Amerika, o ir i kitas salis ir ta pati problema ne vien Ilgauskui, o simtams tukstanciu lietuviu!!! Tai ar juos visus pagal SUSLOVO ideologija jau nurasai? Gal i kompartijos CK instruktorius isirasei? Ilgausko atvejis tik parode, kad Lietuvos valdzia niekina lietuvius esancius kazkur po pasauli…. o jie, kaip sako ekonomistai, 6 milijardus litu kasmet perveda i Lietuva ir ta suma yra didesne uz Europos parama! Stai kaip kyla Lietuvos ekonomika…. Valzia praskolina, o emigrantai… remia Lietuva! Taigi emigrantai priesinasi Lietuvos naikinimui, kai valdzia isvagia kiek pajegdama. Taciau matau, kad Jonas Vaiskunas jau bus Lietuvos valdzios koloborantu, vagiu, banditu ir dvasiniu iskrypeliu puseje, tryps LR Konstitucija, kad parodyti savo neapykanta lietuviams, kurie isvyko bedos prispirti! Tai nedorelio kalbancio apie dora pozcija. Ne Ilgauske problema, problema yra Lietuvos valdzioje! na ziurau ir jai pritarianciame J.Vaiskune!
     Taigi mano tokia isvada…. tegu Z.Ilgauskas nuo ryto iki vakaro rastiskai ir akmenyje iskaltais zodziais atsisako ko tik nori… tai visiskai neisprendzia jokios su Lietuvos pilietybemis susijusios problemos. Lietuvos valzia, Konstitucnis teismas, Prezidente, vosokio plauko zalimai, vaiskunai, ozolai…. isniekino LR Konstitucija, atsistojo auksciau istatymo…. ir savo nedora, nelietuviska nuomone pateikia kaip istatyma. Tai pilna anarchija ir Lietuvos valstybes naikinimas. Mano pozicija yra tokia, kad lietuvis kur jis bebutu, kas jis bebutu neturi tureti ne maziausio apribojimo tureti, isigyti Lietuvos pilietybe, nes lietuviui tik Lietuvos valstybe yra tikri namai kur jis begyventu, ka jis bedarytu, viskas Lietuvai galu gale. Taip kad tas Ilgausko ujimas, kad nesuzaide uz Lietuva tai yra kgbistinis nieksu priekabiu ieskojimas. Amerika Lietuva per Ilgauska zino geriau, nei per ka kita dabartiniu metu. Aisku yra ir SABONIS taip pat ir t.t.
     Taigi ponas Jonai Vaiskunai, as tai zaviuosi tai ka tamsta atradai, tavo ivairiais pasisakymais ir pasakojimais tikrai zaviuosi, didziuojuosi, kad toks LIETUVIS yra, kad masto giliai, ziuri i sielos gelmes…. bet tikrai nepatikeciau, kad pasimovei ant to bolsevikinio pavydo ir naikinimo kalbliuko, kas tamstos siela tikrai sujaukia, padaro nevienalyte, daro is tamstos asmens jovala…. perziurek savo pozija, isigilink i istatymus, suprask juos lietuviskai kaip parasyti, o ne kaip kgbistiniai dvasiniai iskrypeliai ja tau nupasakoja, kaip CK instruktoriai sugromuluoja. Beje jei po tu Lietuvos demarsu Z.Ilgauskas ipykes ka ir pasake, tai cia ne jo kalte… nereikia NIEKSISKAI elgtis, negausi karciu zodziu. Nu jau tikrai Z.Ilgauskas isgyvens be Lietuvos paramos…. o va ar Lietuva isgyvens be emigrantu paramos? laikas parodys.
     Prasymas: jeigu zinai ta nuoroda, kur Ilgauskas pats atsisake LR pilietybes… tai duok ta nuoroda, busiu dekingas. Jeigu taip padare, tai nera geras veiksmas, pagal jo tevu informacija…. jis tikrai del Lietuvos valdzios veikmu buvo susikrimtes, nuliudes ir asara isspaude.

     • Tai pasakyti PRIESAIKOS (kurioje atsisakoma Lietuvos pilietybės) ŽODŽIAI nieko nereiškia? Jei Jūs taip manote tuomet nėra apie ką kalbėti.

      • tampax'as:

       na tas Ramanauskas, beje, rašantis be lietuviškų raidžių, irgi nenuspelnęs Lietuvos pilietybės. Taigi, būk atsargus vadinamas Ramanauskai…O Ilgauskas dar 2009 m. pasakęs, kjad jam verčiau turėti JAV pilietybę, o Lietuvos jam nesvarbi ir jis neitų ginti Lietuvos, nes gyvena uiž Atlanto… Tada visi piktinomės, o va Ramanauckas neprisimena ir dar nepa\doriai tujina Joną Vaiškūną, kurį pažįstu tikrai kaip ne radikalą, o dorą lietuvį patriotą…

       • dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

        O as apie pona Jona Vaiskuna esu taip pat labai geros nuomones, taciau tai nereiskia, kad siuo svarbiu klausimu musu nuomones sutampa. Na tikrai uztikrinu, kad tai ka Ilgauskas pasake 2009 metai nezinau, neatsimenu ir tai siame kontekste yra NESVARBU. Nesvarbu yra todel, kad cia Z.Ilgauskas kaip zinomas asmuo tai labiau matomas, o juk reiktu gerai isiziureti ne vien i Ilgauska o i simtus tukstanciu lietuviu is kuriu Lietuvos valdzia jau pagal “istatyma- pastatyma” uzsigalandusi ir pasirengusi ATIMTI is ju pilietybes, kai tik jie jas kitur teisetai igyja. Ir toks paprastas klausimelis…. ATIMI is piliecio pilietybe, na ir ka su jai darai? NIEKO? Tai ka isleide lesas atemimo procedurai ir ka nieko? Tai kokiu idiotu reikia buti? Va tokie ir valdo! Visos valstybes tik ir siekia kuo daugiau savo pilieciu tureti, kuo daugiau! Lietuva kuo maziau! Tai ar cia nes SUSLOVO suslikiska Lietuvos valdzios politika su CK instruktoriumi Ozolu? Kam jis tarnauja? Ir kam tarnauja visa valdzia? Na tikrai ne lietuviu tautai, cia jau tikrai!

      • dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

       Cituoju Vaiskuna: “Jis pasakė, kad nuošiopl nutraukia visus ryšius su Lietuva ir daugiau jai nėra niekaip įsipareigojęs ir jeigu Lietuvą kas nors puls jis pasakė neginsias Lietuvos…” Ponas Jonai Vaiskunai, cia aisku, kad kalbate apie priesaikos teksta ir as jus uztikrinu, kad ten TAMSTOS sito ISMISLO NERA! Pabreziu, kad tamstos fantazijos nera ISTATYMAS, ar galite tai suprasti? Jokiame JAV priesaikos tekste niekas niekada nemini Lietuvos vardo ir ypac tokiu fantazierisku zodziu… ..”ir jeigu Lietuva kas puls jis pasake neginsias Lietuvos….” NERA TOJE PRIESAIKOJE TU ZODZIU!!! NERA! Tai stai kaip gaunasi ponas Jonai Vaiskunai, tamsta ir LR Konstitucija taip interpretuoji, kaip kompartijos CK instruktorius Ozolas, tai ir ta priesaika interpretuoji kaip tamstai ant sielios ir sazines atrodo! Taigi teiseje tokia laisva interpretacija yra negalima, jei kalbame apie teise. Ten ne tik zodelio pakeisti negalima, negalima pakeisti ir kalblelio vietos. O tamsta sau leidiesi i fantazijas ir po to uzsiimi smerkimu. Savo fantazija priimi uz savo nora. Savo pozicija as jau surasiau. Lietuva yra lietuviu TEVYNE ir kiekvienas lietuvis, koks ir kur bebutu, turi teise buti Lietuvos pilieciu ir niekas is jo tos teises negali atimti. Ir kaip sakau, kaip ten ka pasake toje tolimojoje amerikoje…tas ar kitas zmogus, Lietuvoje JAV istatymai NEGALIOJA! Jei galiotu, tai JAV visus, kurie priieme JAV pilietybe tuoj pareikalautu is Lietuvos is ju atimti Lietuvos pilietybe. Ar nors vienam viena karta to pareikalavo JAV? Apie tai nieko neteko girdeti. Teko girdeti, kad toki Lietuvos pilieti Paberaliu JAV apgyne nuo Lietuvos valdzios banditu! Tai ko gero JAV yra labiau patriotiskai nusiteikusi Lietuvos atzvilgiu, nei Lietuvos koloborantu, vagiu, banditu ir dvasiniu iskrypeliu valdzia. Va cia ir yra atsakymas, kai is lietuviu atiminejama teisetai igyta Lietuvos pilietybe! Suprantama ponas Jonai Vaiskunai, kad su mano nuomone galima ir nesutikti, taciau rekomenduociau nesivadavauti filosofo isvedziojimais, filosofo, kuris is esmes yra kompartijos CK kalbetojas.

       • Gerbiamas Jonai, Ilgauskas prisiekė AMERIKAI irIŠSIŽADĖJO VISŲ RYŠIŲ ir įsipareigojinų VISOMS kitoms šalims taip pat ir LIETUVAI. Ar Lietuva pagal Jus jau nebe šalis, nebe valstybė. Primenu, kad ILgauskas tai padarė laisva valia, NIEKIENO NEVERČIAMAS. Tad apie ką čia diskutuojate?

        • dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

         Diskutuoju. Ilgauskas ir daug simtu tukstanciu lietuviu, tie kurie JAV ir kitur gyvena yra LOJALUS tai valstybei nepriklausomai ar priesaika prieme ar ne. Net JAV pilietis su visomis galimomis priesaikomis… jei bus nelojalus…. negales gyventi JAV. Taip yra visur… isskyrus ruski. Va ruskis, tai gyvendamas rytu Ukrainoje… nelojalus Ukrainai, tai ir turime kara. O ar lietuviai kariauja Anglijoje, Airijoje ir kt. NE, todel, kad jie LOJALUS, kaip ir turi buti. Atvaziavai i svecius gyventi ir gyvenk, negriausk VALSTYBES. Tai as ir klausiu, ar Ilgauskas ir kiti lietuviai, kurie turi kitu saliu pilietybes ar jie GRIAUNA Lietuva? NE, jie siuncia parama ir garsina Lietuvos varda. Tai jeigu sekti ta prisaika formaliai, tai jeigu priemes priesaika atsisako lojalumo kitoms valstybems isskyrus amerika, tai pagal ta logika…. sektu, kad budamas lojalus amerikai…. PRIVALAI butu nelojalus Lietuvai, kas reiskia nedelsdamas ne minutes turi skelbti kara Lietuvai! Jeigu vadovautis tai logika. Kiek lietuviu, kurie prieeme kitu saliu pilietybes, paskelbe kara Lietuvai NEDELSIANT!, kaip ruskiai Ukrainoje? As tokiu lietuviu nezinau ir negirdejau. O juk Ilgauskas turi pakankamai lesu suorganizuoti kokia nedidele kariuomene ir kariauti pries Lietuva. Cia suprantama juokas. Ilgauskas nekariauja pries Lietuva, o va Ozolas kariauja… savo pilvosopiskais LR Konstitucijos iskraipymais, pastatydamas save virs tautos, kaip kos viespats teisejas- CK instruktorius. Nu geda geda… per sitiek metu neissivadavo is savo kompartijos paziuru! Gieda komunistine giesmele.
         Kaip matau, kad Jus Jonai Vaiskunai jau pakeitete ta formuluote, kuria pateikete anksciau! Jau visai kitaip pakalbejote. Tai kaip dabar bus su tai juridine tiesa? Negalima pakeisti zodziu ir net kalbeliu vietos. Ir cia turi buti taip ir labai tiksliai. Kazin ar tas priesaikos vertimas dar yra teisingas? As tai stebiuosi… JAV neatima is LR pilieciu nei paso, nei dokumentu, nei teises buti LR pilieciu…. tai ka, Lietuvos valdzia nori buti sventesne uz JAV?
         Gal Lietuvos valdzia teise labiau megsta nei JAV? O as matau aiskiai, Lietuvos valdzia naikina teisinguma, apiplesineja Lietuva, korumpavesi iki dantu ir tikrai netarnauja Lietuvai, na nebent kai ju asmenine kisene nuo to storeja ar geriau apsaugota.
         Taigi siulau nesureiksminti pono Z.Ilgausko, nepavydeti jam nei Lietuvos pilietybes, nei turto, kuri jis savo prakaitu sukaupe mesdamas kamuoli i kitu krepsi, o nemazai primete ir i savo kisene. Su kuo ir sveikinu. Linkiu kiekvienam lietuviui uzdirbti nors po viena milijona doleriu ir laimingai gyventi Lietuvoje ir kur nori. Manyciau, kad Ilgauskas tikrai norejo ir planavo pagyventi ir Lietuvoje, tuo labiau, kad ir vaikuciai lietuviai. O Lietuvos valdzia jam triguba susukta spyga…. mat tures prasyti malones pas Lietuvos priese komunistine partskola. Tikrai tokioje situacijoje NESIZEMINCIAU! Tegu apsiryja tai Ilgausko Lietuvos pilietybe. Jokios pagarbos vagiu gaujai.

  • jo:

   Užsiimi demagogija, kai sakai, kad ilgoskas žaidė už Lietuvos rinktinę. Ir pats tai žinai, nes dalyvavimas tik trijose atrankos pogrupio į 1995m. EČ rungtynėse, t.y., pasėdėjimas ant atsarginių suolelio, kai žaidė Sabonis ir Einikis, nėra reikšmingas dalyvavimas.
   Tikrai dalyvauti rinktinėje jam sutrukdė įgimta galvos trauma, paveldėta iš jo tėvų įsitikinimo, kad Amerikoje pinigus moka, tai tik ten ir žais, o už Lietuvą nėra ko žaisti, nes pinigų nemoka.
   Įsivaikindamas du vaikus tik patenkino savo ir žmonos savanaudišką norą, nes patys savo vaikų turėti negali. Tai nėra joks nuopelnas Lietuvai, jei nutautins ir nelietuviais padarys du Lietuvos vaikus.

 3. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  Paskaiciau pono R.Ozolo opusa ir kitaip vertinti si opusa, kaip Lietuvos Komunistu partijos Centro komiteto instruktoriaus sapaliojimus NEGALIMA! O dabar pateiksiu samprotavimus, kodel toki “protinga” opusa vertinu kaip komunistinius sapaliojimus. R.Ozolas teigia, kad “Kai išgirdau, kad pradedama Žydrūno Ilgausko išpilietinimo procedūra, nustebau – nejaugi? Nejau Lietuva pabandys grįžti prie konstitucinių principų?”. Sis teiginys is principo ir pagal LR Konstitucija yra NETEISINGAS. Pirmiausia pacituosiu LR Konstitucijos 12 str. : “Lietuvos Respublikos pilietybė įgyjama gimstant ir kitais įstatymo nustatytais pagrindais. Išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus, niekas negali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis. Pilietybės įgijimo ir netekimo tvarką nustato įstatymas.”
  Taigi LR Konstitucijoje aiskiausiai, net ir R.Ozolui turejo buti suprantama, parasyta, kad istatymo nustatytais atskirais atvejais LR pilietis GALI buti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybes pilieciu. Ar supranti, kad GALI, atskirais atvejais GALI! Taigi LR Konstitucjos principas yra tas : LR pilietis GALI buti ir kitos valstybes pilieciu, ir ta galimybe yra tada, kai istatymas apibrezia tuos atskirus atvejus. Kas tai per Konstitucijos juridinis terminas “atskirais atvejais”? Tai terminas, kuris apibreziamas APLINKYBEMIS, tai yra turi buti apibreztos butent aplinkybes, kada LR pilietis gali buti ir kitos valstybes pilieciu. Kaip pavyzdi tokiu aplinkybiu galeciau pateikti toki: LR pilietis teisetai igijes kitos salies pilietybe jas gali tureti abi. Kas teisetai igyta negali buti ATIMTA, ar ne taip bolsevike Ozolai!? Bolseviku doktrina…. atimti… ir todel ponas Ozolai esi BOLSEVIKAS! ir nieko cia bendro su LR Konstitucija NERA!
  Toliau cituoju R.Ozola: “Žinoma, kad visi, taip pat ir Žydrūnas Ilgauskas, žino, jog priimdamas kitos šalies pilietybę tu netenki Lietuvos pilietybės.” Tai va, visiskai yra nesvarbu ka Z.Ilgauskas zinojo ar nezinojo, bet FAKTAS yra tas, kad jis buvo ir yra LR pilietis, nes turi toki pasa, kuri jau noretu atimti Lietuvos valdzia ir ta ATEMIMO procedura, kaip raso spauda, jau pradejo. Ir cia gal tektu ponui Ozolui priminti, kad Latvijos istatymai Lietuvoje NEGALIOJA, tas pats yra ir su JAV istatymais ir sprendimais – jie Lietuvoje NEGALIOJA, nes Lietuvoje galioja LR Konstitucija, kurioje net Ozolui turetu buti aiku, LR pilietis atskirais istatymo nustatytais atvejais GALI tureti ir kitos salies pilietybe.
  Pats R.Ozolas savo opuse naudoja termina “dviguba”, kas parodo, kad nesupranta apie ka eina kalba ir naudoja kgbistini termina “dviguba”. Nes jeigu turetu pradinius protavimo pradmenis, o filosofui tai privalu, jei vadiniesi filosofu, o ne Lietuvos komunistu partijos CK instruktoriumi, kad niekas ne vienoje valstybeje niekada ir niekam nera isdaves DVIGUBOS pilietybes. Kiekviena salis turi teise isduoti tik viena vienintele savo salies pilietybes liudijanti dokumenta apie tai, kad tam tikra asmeni laiko savo salies pilieciu. Lietuva negali isduoti JAV pilietybes, kaip JAV negali isduoti dokumneto apie LR pilietybe. Taigi tokios grubios mastymo klaidos ir priveda prie to, kad ponas Ozolas parodo aiskiai, kad supratimo apie LR Konstitucija NETURI! Jau cia pasakyti, kad R.Ozolo, cia jau ne LR Konstitucijos reikalas, kad Ozolo pozicija yra nukreipta pries LIETUVIUS ir pries Lietuvos valstybe, kurios siganataru jis save laiko! Tai koks tamsta esi signataras… jei esi pries valstybe, kurios signataru pasirasai?
  Pacituosiu vel R.Ozola: “Lietuvos Konstitucija dvigubos neleidžia”. Is kur tokias nesamones sumislijai, gal kgb istrukcijos taip ir raso, gal kompartijos CK instrukcijos taip raso, taciau tokio teiginio, kad “Lietuvos Konstitucija dvigubos neleidžia” LR Konstitucijoje NERA! Taigi ponas Ozolai, esi tas, kuris is esmes iskraipo LR Konstitucija, kas reiskia, kad ponas Ozolas tyciojasi is LR Konstitucijos, pastato save auksciau tautos valios, ko gero save prilygina prie Dievo…. kompartijos CK dievo-bedievio. Kaip gali sveikoje zmogaus galvoje atsirasti tokios bolsevikines atgyvenos…. na tik CK instruktoriaus galvoje, cia kitaip buti negali…. smegenu nera…. Toliau pacitusiu R.Ozola: “Niekas tau jos neatima, atsisakai pats.” FAKTAS yra tas, kad Z.Ilgauskas PATS neparase ir nepaprase Lietuvos valdzios, o taip pat neinformavo Lietuvos valdzios, kad ATSISAKO Lietuvos pilietybes! Taigi aisku, kad R.Ozolas meluoja teigdamas, siame kontekste, kad Z.Ilgauskas atsisako pats Lietuvos pilietybes! Kas valdzia ATIMA, tai faktas, bet tai nereiskia, kad Z.Ilgauskas atsisako. Tai labai skirtingi dalykai, kai atima ir pats atsisakai. Taigi vel neaptinku pono R.Ozolo mintyse kazkokio proto uzuomazu…. nusifilosofavo….. teise nera filosofija. Filosofuoti gali kaip nori, o teise yra taip kaip parsyta juodu ant balto ir ne vieno zodelio, ne vieno kalblelio pakeisti NEGALIMA! Kai Konstitucinis Teismas Konstitucijos juridini termina “atskirais atvejais” pakeite kitais dviem zodeliasi “retos isimtys”, tai parode, kad Konstituciniam teismui yra giliais NUSISPJAUTI ant LR Konstitucijos. KT yra sukurtas tam, kad isniekinti, pakeisti, subalamutinti LR Konstitucija, o jo pareiga yra tik pasakyti…. istatymas atitinka ar ne LR Konstitucija. Nereikia plepalu.
  Toliau Ozolas raso : “….gaunantis Lietuvos pilietybę užsienietis, kurio šalies konstitucija tokios teisės nedraudžia, ir užsienio pilietybę gaunantis lietuvis, kai mūsų Konstitucija tokią teisę draudžia, nėra ir negali būti lygiateisiai, jei Konstitucija mums ką nors reiškia.” Ozolas bando i smegenis mums ikisti teze, kad musu Konstitucija tokia teise draudzia, kai akivaizdziai aisku, kad tokios draudimo teises NERA! Pasisklyktejau siuo filosofantu, tuo Konstitucijos bolsevikiniu aiskintoju, tuo CK kompartijos instruktoriumi, kuris savo filosofavima nukreipia pries lietuvius ir LR Konstitucija!
  Ozolas raso: “Nes jau įprasta, taip iki kaulų smegenų įsėdę, kad apie teisingumą geriau nekalbėti, kai teisėtumo nepaisoma nuo apačios iki viršaus ir nuo viršaus iki apačios.” Va cia su ponu R.Ozolo norisi sutikti, kad is tikro iki kaulu smegenu jau taip isiede tie LR Konstitucijos iskraipymai, niekinimai ir Konstitucijos nepaisoma nuo apacios iki pat virsaus ir tame tarpe pats R.OZOLAS ta LR Konstitucija isniekina, ta Konstitucija isniekina prezidentai, vyriausybes, Seimas, Konstitucinis teismas…. kad is tikro apie TESINGUMA cia geriau NEKALBETI! Ta proga pacituosiu savo sena komentara ir Lietuvos ziniu:

  Su Lietuvos pilieciu pilietybemis nera JOKIU problemu, jeigu butu vadovaujamasi LR Konstitucija, o ne jos SUFALSIFIKUOTU ku_risku isaiskinimu. Sufalsifikutas isaiskinimas todel, kad Konstitucijos juridini termina (kas niekaip nesurista su asmenu skaiciumi) “atskiri atvejai” pakeiti nekonstituciniu terminu “retos isimtys”. Tai dvasniu iskrypliu isiaikinimas ir ta parode Kurio pozicija pedofilijos bylos atzvilgiu. Juridinis terminas “atskiri atvejai” yra apirbreziamas APLINKYBEMIS! Gi aiskiausiai net paskutiniam asilui turi buti aisku, kad pagal LR Konstitucijos 12 straipsni, LR pilieciai atskirais atvejais GALI tureti ir kitos salies pilietybe. Belieka apibrezti APLINKYBEMIS tuos atskirus atvejus: 1) LR pilietis teisetai igyjes kitos salies pilietybe gali buti abieju saliu pilieciu; 2) Lietuviu kilmes (tas turi buti irodyta) bet kurios salies pilietis be jokiu apribojimu gali igyti ir Lietuvos pilietybe; 3) LR pilietybes istatymo nustatyta tvarka uz nuopelnus Lietuvos valstybei, LR Prezidentas gali suteikti LR pilietybe. Taigi turime TRIS atvejus, kurie pagal LR Konstitucija issprendzia visus su pilietybemis susijusius klausimus visiems laikams ir nereikia jokiu 9 atveju!!!, kuriuos kaitalioja kaip kam uzeina! Problema su pilietybemis atsiranda tada, kai korumpuota valdzia NAIKINDAMA pagal isgales Lietuvoje teisinguma, taip ir elgiasi su zmonemis, kad tik jiems butu daugiau problemu, kad butu nepatenkinti, taciau kad butu patenkinti kgbistiniai komunistiniai uzgaidai naikinti valstybinguma per jos pilieciu supriesinimus. Klausimas Lietuvos valdziai, kuri tyciojasi is LR Konstitucijos: Kada nustosite tyciotis is Konstitucijos? Lietuvos valdzios isprotejimas jau pasieke toki lygi, kad ja tisklinga vadinti koloborantais, vagimis, banditais ir dvasiniais iskrypeliais. Jie vienas kito laikosi, nekencia teisingumo, nes esant teisingumui jie sedetu ne valdzioje, o CYPEJE! Deja tiketis protingo ir teisingo spendimo is Seimo, Vyriausybes ar Prezidentes NEGALIME, nes ju tikslai TIKSLIAI PRIESINGI! Ta rodo vis pilietybes klausimo priesistore! Isniekine Konstitucija paskiriami EZTT teisejais!!! Komunistine partskola Lietuvoje siauteja ideologiskai. 29 0

  Daugiau skaitykite: http://lzinios.lt/lzinios/186717/k
  © Lietuvos žinios

  • dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

   Trumpai pridursiu… buvo Ozolas, o liko tik kompartijos CK instruktorius! Kaip zinia idejiskai ir faktiskai kompartija jau nuo 1918 metu kovoja pries Lietuvos valstybinguma. Norejo buti protingu, o isejo tik pagal instrukcijas.

 4. Kažin:

  Ozolas perdeda, tai, kad Ž.Ilgauskas taptų kartu Lietuvos ir JAV piliečiu, nėra nei joks “dar vienas teisinio nihilizmo bruoželis”, nei kokia “geopolitika” JAV atžvilgiu ar “tiesiog aukščiausiojo lygio politinė korupcija”. Juk pagal Konstituciją (12 str. 2 d.) įstatymo numatytais atskirais atvejais galima būti kartu Lietuvos ir kitos šalies piliečiu. Prie tokių atskirų atvejų visiškai tinka priskirti Lietuvos piliečius įsivaikinusius vaiką iš Lietuvos ir tai būtina įtvirtinti Pilietybės įstatyme.
  Taigi, Ozolas Ž. Ilgausko dviejų -Lietuvos ir JAV – pilietybių kartu atsiradimo atveju dėl “teisinio nihilizmo”, “geopolitikos” ar “politinės korupcijos” truputį marazmuoja…

 5. tampax'as:

  Man vis tik įdomu: kaip sakė Garastas, Ilgauskas gal 10 kartų buvo kviečiamas į Lietuvos rinktinę, tai tas, tai anas jam trukdė. Vadinasi, patrioto jame nerasta. O jeigu taip, nevertas pilietybės (o gal ir tautybės), gyvenk su tais amerikoniškais milijonais. Tai va, tad man visai suprantamas paso atėmimas iš jo…Jau apsišovėm su Tobias.

  • dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

   Ponas tampax’as kiek kartu zaidei uz Lietuvos rinktine krepsini? Jei nezaidei…. atimti is taves pilietybes ir uzdrausti gyventi Lietuvoje! Kaip patinka? Krepsinis ir pilietybe yra gerokai skirtingi dalykai. Man tai sioje istorijoje yra SLYKSTU tai, kad Ilgauskui ponia Prezidente noretu padaryti isimti, jei Ilgauskas paprasys! Cia yra slykstu. Nepriklausomai ar Ilgauskas turi pinigu, ar neturi…. visi lietuviai pries istatyma ir TEVYNE lygus. Pries istatyma visi lygus! O cia matai sugalvojo tokia idiotiska nesamone…. pakeis istatyma, tai Ilgauskas tures prasyti komunistines partskolos, kuri kovojo pries Lietuvos nepriklausomybe burokeviciaus gretose, kad jisai prasytu…. iki kokio amoralumo krito LR Prezidente!? Cia tai zmogus be morales. Ir dar be to neturi jokio supratimo apie TEISE. Priimk nors simta istatymu…. o istatymas negalioja atgalios…. taigi niekaip negali pakeisti Ilgausko situacijos, na nebent teise tai pro pirstus prabegusi teisybe doleriuku pavidalu.
   Isvada: NEMAISYKITE pilietybes problematikos su KREPSINIU!

 6. Valdas:

  Didžiausio pasmerkimo nusipelno tie mūsų buvę politikai (labai gerai žinomi, Sąjūdžio “įžvalgūs” veikėjai, staiga per metus kitus tapę perdėm demokratiškais), kurie, atkūrus Nepriklausomybę įstatymiškai suteikė pilietybę dešimtims tūkstančių slavų kolonistų, o pikčiausia, net okupacinės sovietų kariuomenės karininkams. Pastarieji išsipirko butus, pardavė, ir daugumas išdūmė. Kolonistų didžioji dalis visąlaik buvo ir yra priešiški Lietuvai, ..penktoji kolona………. O štai ne pirmą sykį kėsintasi iš žymių, nusipelniusių lietuvių atimti Lietuvos pilietybę….Reiktų būtinai paviešinti tokių “nusipelniusių” politikų pavardes.

  • dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

   Atsakymas apie pavardes: Tai visi Seimai, Vyriausybes ir Prezidentai, bei Konstitucinis teismas. Lietuvos valdzia yra pries lietuvius, kurie varga vargsta uzsienyje, kad pagelbetu Lietuvai atsiusdami apie 6 milijardus litu kasmet. Lietuvos valdzia praskolina Lietuva dideliais tempais. Taigi aiskiai matyti emigrantu ir Lietuvos valdzios skirtingi tikslai…. vieni paremia Lietuva, o kiti praskolina Lietuva. Yra esminis skirtumas, todel Lietuvos valdzia ir nekencia tu,kurie dirba ir pagelbeja Lietuvai.

 7. ATAS:

  Manau,kad pilietybė įgyjama kaip prigimtinė teisė.Ir jokie čia išvedžiojimai nepagelbės.

 8. Algis Avižienis:

  Man įdomu ar tokie antilietuviški pilietybės įstatymai atsirado dėl spaudimo iš mūsų Vakarų šalių partnerių. Jie suinteresuoti turėti nemenką mūsų darbingo amžiaus žmonių dalį nes patys sparčiai sensta ir reikės dirbančiųjų, kad išlaikytų jų pensijines sistemas. O gal čia tiesiog mūsų elitas nenori matyti sugrįžtančių pasiturinčių ir savim pasitikinčių piliečių. Tai sudarytų jiems nepageidaujamą konkurenciją.

  • Kemblys:

   Algis Avižienis ištikimas sau – nepraleis progos įterpti svetimžodį į lietuvių kalbą:
   ,,antilietuviški, partnerių, suinteresuoti, pensijines sistemas, elitas, konkurenciją”.

  • dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

   Cia jau auksciau paminejau ta minti apie tai ko nori “elitas” korumpuotoje sistemoje. Kaip pavyzdys… tik isgirdo LR Prezidente apie tai, kad Z.Ilgauskui pradeta pilietybes atemimo procedura, tuoj iniciajavo istatymo pataisas taip, kad tokiems lietuviams butu islaikyta Lietuvos pilietybe LR Prezidentes sprendimu! Nori, kad lietuviai prasytu komunistu partijos ideologes, kompartskolos destytojos ir taip vadinamos “mokslininkes”, kad ji gal malones, pasigailes ir leis buti Lietuvos pilieciu! Nori vergais paversti laisvus zmones. Tai komunistine iskrypeliska bolsevikone ideologija. Pagal ja ir istatymo pataisos tam atvejui. Kitam atvejui gali buti ir kitaip. Pasiskaitykite mano senus pasiulymus, kokie tie “atskiri atvejai” turi buti ir niekada niekam nereikes zemintis ir prasyti, kas PRIKLAUSO! Korumpuoti aferistai nori sau prisiskirti leidimo ir neleidimo teise….prievartauja kysio, kaip kokie REKETININKAI!

 9. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  Aciu Z.ILgauskui, kad sia problematika vel iskele i dienos sviesa, parode Lietuvos valdzios BEGEDISKUMA ir komunistini mastyma. Nematau nieko blogo tame, kad lietuviai gyvendami kituose krastuose paklustu to krasto istatymams. Labai gerbiamo Jono Vaiskuno prasau…. nekraipykite teksto, isigilinkite, pasvarstykite, o ne kartokite kgbistines klises. Tamtos moksle yra labai daug interpretaciju ir tai gerai, labai grazios idejos, teorijos, lietuviski zodiako zenklai. Viskas grazu. Cia ne tas atvejis. Kokia mano nuomone siais klausimais? Labai paprasta…. skaityk ir suprask LR Kontitucija, NEKRAIPYK, buk biednas bet teisingas. NEKRAIPYK. Taigi as cia auksciau isdesciau sakyciau, kad net ne savo nuomone, o nuomone, kuri susiformavo skaitant LR Konstitucija, ja suprantant lietuviskai, neiskraipant. Jeigu manyciau, kad reikia keisti konstitucija, kad lietuviai visada galetu tureti LR pilietybe, tai taip ir agituociau, taip kauciausi….. o dabar kaunuosi tik uz tai, kad butu laikomasi LR Konstitucijos! Nemegstu tu, kurie ja kraipo ir manyciau, kad tai darau labai grubiu budu. Taciau konstitucijos lauzytojai, manyciau, yra nusipelne gerokai baisesniu zodziu… tai valstybiniai NUSIKALTELIAI!

 10. Bartas:

  Brangūs, mieli mano Tautiečiai. Kodėl jūs vienas į kitą vadinate “ponais’. Šikit miltais, bet lenkiškais ponais, niekada netapsite. Netikit. Atsiverskite praeitį. Ten pamatysit , kaip seimelių plikbajoriai , norėdami tapti lenkiškais ponais , prašiko Lietuvos Valstybę.

 11. kas dar ne aisku:

  lgauskas prisiekė AMERIKAI ir IŠSIŽADĖJO VISŲ RYŠIŲ ir įsipareigojimų VISOMS kitoms šalims taip pat ir LIETUVAI. Ko dar jums reikia? Tie jo žodžiai tai spjūvis Lietuvos pusėn ir faktiškas pilietybės atsisakymas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė