Lietuvoje studijuojantys užsienio lietuviai apsilankė Švietimo ir mokslo ministerijoje (1)

Lietuvoje studijuojantys užsienio lietuviai apsilankė Švietimo ir mokslo ministerijoje | smm.lt nuotr.

Lietuvoje studijuojantys užsienio lietuviai apsilankė Švietimo ir mokslo ministerijoje | smm.lt nuotr.

Lapkričio 6 d. Švietimo ir mokslo ministerijoje lankėsi keliolika Užsienio lietuvių studentų klubo narių. Susitikę su švietimo ir mokslo viceministru Rimantu Vaitkumi, Užsienio lietuvių skyriaus, kitais ministerijos darbuotojais, jie papasakojo apie savo studijas ir ateities planus. Susitikimo metu buvo aptartos studentų keliamos problemos.

Ministerijoje buvo surengta užsienio lietuvių studentų fotografijų konkurso „Mus sujungia Lietuva“ geriausių darbų paroda.

Lietuvos aukštosiose mokyklose studijuojantys užsienio lietuviai yra susibūrę į Užsienio lietuvių studentų klubą, veikiantį Vilniaus lietuvių namuose, susibūrę .

Dalis susitikime dalyvavusių studentų Lietuvoje gyvena jau keletą metų, kiti kilę iš lietuviškų šeimų, dėl to stojant į aukštąsias mokyklas kalbos barjero jie prisipažino nepajautę, o buvusiems Vilniaus lietuvių namų abiturientams išlaikyti brandos egzaminus taip pat nebuvę sunku. Studentai, dalyvavę susitikime, yra atvykę iš Punsko, Varšuvos, Rimdžiūnų, Karelijos, Tiumenės. Vilniaus universitete, Vilniaus Gedmino technikos universitete, Vytauto Didžiojo universitete, Mykolo Romerio, Baltstogės universitete Vilniuje, Vilniaus kolegijoje jie studijuoja ekonomiką, architektūrą, statybos inžineriją, matematiką, religijotyrą, anglų kalbą, mediciną, psichologiją ir kt. Tarp jų yra ir doktorantų, ir pirmakursių.

uzsienio-lietuviu-fotoparoda-smm-nuotr

smm.lt nuotr.

Skatinant, kad Lietuvos aukštosiose mokyklose studijuotų daugiau lietuvių kilmės užsieniečių, atvykusiems iš kitų šalių lietuviams prie konkursinio balo stojant į Lietuvos aukštąsias mokyklas pridedami papildomi du balai. Be to, jiems skiriama parama studijoms. Šiemet tokią paramą gauna 152 studentai. Švietimo ir mokslo ministerija taip pat remia Užsienio lietuvių studentų klubo veiklą, kad jauni žmonės galėtų prasmingai praleisti laisvalaikį, sėkmingai adaptuotųsi Lietuvoje. Šiais metais studentams buvo surengta ekskursija po Lietuvos dvarus, jie lankosi spektakliuose, kituose renginiuose.

Šiemet vyko fotografijų konkursas „Mus sujungia Lietuva“. Geriausių konkurso darbų parodoje galima pamatyti 19-os dalyvių iš 8 šalių nuotraukos. Nuotraukose – užsienio lietuvių gyvenimo akimirkos. Niujorke gyvenantis Gytis, kurio tėvas yra subūręs lietuvišką krepšinio komandą „Geležinis vilkas“, nusifotografavo su mergina  Lituanija Viljams (Lithuania Williams). „Turbūt tai vienintelė mergina pasaulyje, turinti tokį vardą ir mėgstanti krepšinį“, – skelbia užrašas po nuotrauka. Iš Lenkijos kilusi Zita Ylevičė (jos nuotrauka laimėjo II vietą) įsiamžino savo vestuvių dieną prie Lietuvos – Lenkijos pasienio. O štai Vinicijus Koreja (Vinicius Correa), kilęs iš Brazilijos ir besimokantis Prancūzijoje, atvyko į Lietuvą ieškoti savo lietuviškų giminaičių.

Šiuo metu paroda eksponuojama Švietimo ir mokslo ministerijoje, ji bus surengta Seime ir Vilniaus lietuvių namuose

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Užsienio lietuviai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė