Lapkričio mėnesį Neringa kviečia į 53-iąjį gimtadienį (0)

Neringos sav. nuotr.

Neringos sav. nuotr.

Visą lapkričio mėnesį 53 – iąjį gimtadienį švenčianti Neringa įsuks į  renginių maratoną ir kvies lankytojus į  koncertus, įvairius vakarus, kūrybinius projektus, paskaitas, praktinius seminarus, fotografijų parodas, sporto renginius: krepšinio, stalo teniso, turnyrus – siūlys pramogas bei veiklas,  tinkančias ir mažiems, ir dideliems.

Neringos savivaldybės inicijuojama bei remiama Neringos miesto šventė kuriama pačių neringiškių, kurie išgyvenę  intensyvią vasarą ir šiek tiek pailsėję – vėl iš naujo,   kūrybiškai ir atvirai prabyla apie įkvėpimą, Kuršių nerijos mūzas, legendas bei kviečia pas save  į svečius.

Svečių Neringoje gausiausiai laukiama šventinį savaitgalį, lapkričio 14–16 d., kuomet  bus galima naktinėti  Kitokioje Neringoje“ kultūros ir lankytojų centrų, socialinių organizacijų, muziejų, bibliotekų, mokyklų,  kavinių  sudarytu turiningu maršrutu. Šį savaitgalį  šurmuliuos „Kuršių kiemas“, į kurį suplūs beveik visos Neringos  įstaigos, organizacijos, kurorto draugai ir svečiai. Kuršių kieme svečiuosis Lietuvos kariuomenės karinių jūrų pajėgų orkestras iš Klaipėdos.

Šventiniuose koncertuose Juodkrantėje „Su gimtadieniu, mano mieste“ ir Nidoje „Mūzų puotoje“ pasirodys geriausios miesto  meno grupės bei atlikėjai. Šių koncertų vedėjai – Nidoje gimusi aktorė Justė Zinkevičiūtė bei jos kolega aktorius Edgar Bechter.

Piešti legendą apie Neringą bei dėlioti žaismingas vaikų sukurtas dėliones kvies LDM Miniatiūrų muziejus Juodkrantėje lapkričio 15 d., o visi mokantys bei galintys pakinkyti vėją kviečiami į Atvirą Baltijos šalių Blokart vėjaračių čempionatą Nidos kilimo-tūpimo take lapkričio 15, 16 d.

Persiritus lapkričiui į antrąją pusę, lapkričio 20-ąją,  Kuršių nerijos vaikai  kvies solidarizuotis su gamta koncerte „Kuršių nerijos ᴨ*ragas“, siūlydami aprangos kodą draugiškas aplinkai. Šio renginio metu bus renkamos aukos gyvūnų prieglaudai. Paskutinį lapkričio šeštadienį  Nidos kultūros ir turizmo informacijos centre „Agila“ vyks Neringos jaunimo apdovanojimai 2014, po renginio koncertuos  Monika Linkytė.

Vėlyvą lapkritį norisi  nurimti ir tamsų periodą ramiai išlaukti. Šiuo metų laiku net žvaigždės siūlo tyliai skverbtis į esmę ir, braunantis per tamsą,  surasti šviesą autentiškoje dvasioje,  numarintame gyvenimo upės etape generuoti bei išnešti gyvasties energiją į mobilią būtį.  Taip gimsta naujos idėjos,  žmonės,  taip gimsta ir miestai. Neatsitiktinai, matyt, unikali Neringa, istorinė menininkų, ieškančių joje įkvėpimo ir intelektualų mėgstama susibūrimo vieta, gimtadienį švenčia vėlyvą rudenį.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė