Išgyvenimo laukinėje gamtoje taisyklės – naujose kanalo „Discovery channel“ realybės šou serijose (0)

Ed_Stafford_Amazoneje_lt.wikipedija.org

Edas_Stafordas Amazonėje| lt.wikipedija.org nuotr.

Televizijos kanalas „Discovery channel“ tęsia visame pasaulyje populiarų realybės šou „Išgyventi su Edu Stafordu“. Edas Stafordas yra pirmasis pasaulyje žmogus pėsčiomis kirtęs visą Amazoniją – nuo Amazonės ištakų iki jos žiočių. Ši nepaprasta, 860 dienų trukusi kelionė buvo rodoma „Discovery channel“ kanale.

Edas Stafordas sugrįžo į televizijos ekranus su laida „Išgyventi su Edu Stafordu“ (angl. „Marooned with Ed Stafford“). Šiame realybės šou jis turi praleisti dešimt dienų atokiausiose žemės kampeliuose, turėdamas tik filmavimo kamerą ir nieko, kas praverstų ekstremaliomis išgyvenimo sąlygomis – maisto, vandens, netgi peilio.  Savo nuotykius ir įspūdžius Edas filmuoja pats, tad jis yra paliktas visiškai vienas vis kitoje pavojų gyvybei keliančioje žemės vietoje – paslaptinguose Gran Sabana kalnuose Venesueloje, pavojingoje Okavango deltoje Bostavnoje, negailestingoje Vakarų Australijos pakrantėje ar drėgnosiose Borneo džiunglėse Brunėjuje.

Televizijos kanalas „Discovery channel“ naujų serijų „Išgyventi su Edu Stafordu“ proga savo žiūrovams pateikia trumpą išgyvenimo laukinėje gamtoje gidą:

 • Vanduo yra vienas svarbiausių išgyvenimo faktorių. Žmogus be vandens gali išgyventi vos 3-5 dienas.
 • Žmogus be maisto gali išgyventi iki dviejų mėnesių – tik po 60 dienų žmogaus organai vienas po kito nustoja dirbti.
 • Visuomet galioja Trijų taisyklė – žmogus gali išgyventi vos tris minutes nekvėpuodamas ir tris valandas be pastogės ekstremaliausiomis oro sąlygomis.
 • Žmogaus kūnas lediniame vandenyje išbūna 10-15 minučių – po tiek laiko raumenys pradeda sparčiai silpti.
 • Ekstremaliomis sąlygomis būtina stengtis išlaikyti šilumą – jeigu žmogus sušąla arba sušlampa, jo kūnas naudoja dvigubai daugiau kalorijų.
 • Didžioji dauguma vabalų yra proteino šaltinis. Iš jų galima gauti 65% – 80% reikalingo baltymų kiekio. Didžiausia galimybė juos rasti ten, kur kas nors pūva.
 • Visi paukščiai, jei tik yra galimybė juos sugauti, yra valgomi. Paukščiai visada skraido į ir iš savo lizdo, todėl būtina stebėti kur yra jų lizdai.
 • Negerkite jūros vandens tol, kol nerasite galimybės jo užvirinti. Jeigu radote būdą kaip jį užvirti, nepamirškite, jog jūros vandenį reikia virinti daug ilgiau nei gėlą vandenį.
 • Jei kenčiate nuo hipotermijos, jums gali padėti plastikinės plėvelės su oro burbuliukais. Oro burbuliukai įpakavimuose sukuria izoliacinį skydą, kuris palaiko šilumą. Viename tyrime buvo įrodyta, jog gabalas plastikinės plėvelės su burbuliukais taip pat efektyviai šildo žmogų kaip ir trys medvilniniai užklotai, tačiau jis daug efektyvesnis, kai yra vėjuota ar lietinga.
 • Visi žinome, kad padidinamuoju stiklu galima įžiebti ugnį. Tačiau padidinamojo stiklo funkciją gali atstoti ir ledas – reikia rasti skaidrų ledo luitą ir iš jo suformuoti lęšio formą. Tinkamai nustačius ledo lęšį į vieną tašką ir sugavus saulės spindulį, jis veikia kaip didinamasis stiklas. Jei jį nukreipsite į pakankamai sausą ir degią vietą, galima įžiebti ugnį.
 • Dideli šiukšlių maišai yra ypač naudingi išgyvenimo situacijose. Vienas iš pagrindinių prioritetų laukinėje gamtoje – išlikti šiltai bei sausam, ypač jei nežinote, kada pasieksite prieglobstį, kuriame galėsite sušilti. Šiukšlių maišas gali būti naudojamas kaip vėjo nepraleidžiantis lietpaltis, apsauga nuo saulės. Jie gali būti užpildomi medžių lapais ir naudojami kaip pagalvė arba čiužinys, ar tiesiog vieta atsigulti arba atsisėsti.

Lietuvos žiūrovai daugiau išgyvenimo taisyklių galės sužinoti žiūrėdami naujausias „Išgyventi su Edu Stafordu“ nuo lapkričio 9 d., kiekvieną sekmadienį 23 val.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Kelionės, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė