Lietuvos miškų būklė netikėtai įvertinta 84 vieta pasaulyje (2)

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Dar visai neseniai miškininkai didžiavosi tuo, kad 2012 m. Jeilio universitetui (JAV) paskelbus kasmetinį Aplinkos gerovės indeksą Lietuvai už miškų apsaugą buvo skirta pirmoji vieta, tačiau šiemet paskirta tik 84 vieta, skelbia grynas.lt.

Anksčiau Jeilio universiteto mokslininkams atliekant miškų išsaugojimo vertinimą vadovavosi trimis kriterijais: medynų tūrio pokyčiais, miškų kirtimais ir miškingumo pokyčiais, tačiau šiemet buvo atsisakyta valstybių oficialios statistikos – vietoje to vertintos tik palydovinės žemės dangos nuotraukos.

Iš viso universiteto mokslininkai įvertino 134 valstybes. Rezultatai gauti palyginus 2000 ir 2012 metų miškingumą. Stebėdami tyrimo rezultatus galime pasiguosti nebent tuo, kad už mus žymiai prasčiau pasirodė Latvija, atsidūrusi 127 vietoje, ir Estija, užėmusi 118 vietą.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

2 komentarai

  1. Gintaras:

    Tai tikra tiesa, visi matom kaip kertami medžiai (išskyrus valdžią) ……………..ir išvežama mediena.Net sovietmečiu tokio kirtimo nebuvo! lietuviai nustojo mylėti gamtą…………….pinigai, pinigai, pinigai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė