Kaune iškilmingai paminėta Lietuvos diplomato diena (0)

Kauno sav. nuotr.

Kauno sav. nuotr.

Penktadienį, lapkričio 7 dieną, Kaune buvo iškilmingai paminėta Lietuvos diplomato diena. Šia proga surengtus renginius vainikavo atminimo lentos ant buvusio Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos pastato atidengimas.

Vytauto Didžiojo universitete (VDU) vykusiame iškilmingame minėjime dalyvavo užsienio reikalų viceministras Neris Germanas, Kauno vicemeras Kazimieras Nausėda, Vytauto Didžiojo universiteto rektorius prof. Zigmas Lydeka, Kultūros paveldo departamento direktorė Diana Varnaitė, visuomenės ir akademinės bendruomenės atstovai.

„Šiandien diplomatų šventė, tad nenuostabu, kad mes susirinkome ne kur kitur, bet čia, Kaune. Taip jau istorinės aplinkybės susiklostė, kad susikūrus Lietuvos valstybei , o Kaunui tapus laikinąja sostine, čia pradėjo veikti Užsienio reikalų ministerija, užsienio šalių atstovybės ir formavosi Lietuvos diplomatijos tradicijos“, – kalbėjo užsienio reikalų viceministras N. Germanas.

„Kaunas turtingas istorijomis apie Lietuvos diplomatijos pradžią, jos vystymąsi ir tradicijas. Todėl svarbu saugoti tai, kas išliko, siekti, kad žmonės žinotų apie šią Kauno istoriją ir neleisti užmiršti to jaunajai kartai“ – pažymėjo Kauno miesto mero pavaduotojas K. Nausėda.

N. Germanas ministro Lino Linkevičiaus vardu VDU rektorių Z. Lydeką apdovanojo Užsienio reikalų ministerijos garbės ženklu „Lietuvos diplomatijos žvaigžde“ už diplomatinio atminimo ir paveldo puoselėjimą.

Fiksavimas

Virtualus „Diplomatinas Kaunas“

Taip pat renginyje, kurį organizavo VDU ir LR Užsienio reikalų ministerija, buvo pristatytas virtualus turas ir turistinis maršrutas po „Diplomatinį Kauną“.

„Kaunas turi tikrai daug vietų, kurios istorine paveldo prasme yra labai unikalios, reikšmingos ir negali būti užmirštos. Tad virtualiu turu po diplomatinį Kauną norime atgaivinti žmonių žinias ir kartu norime, kad žmonės galėtų rasti pasakojimus apie Kauno diplomatinį gyvenimą, įvairias detales apie jį“, – teigė viena iš virtualaus turo „Diplomatinis Kaunas“ rengėjų Vilma Akmenytė – Ruzgienė.

Virtualiame ture po diplomatinį Kauną žmonės gali rasti visas Kauno vietas, kurios tarpukario laikotarpyje buvo susijusios su užsienio reikalais: tai to meto Lietuvos užsienio reikalų ministerijos pastatai, užsienio valstybių atstovybės. Vėliau į šį turą planuojama įtraukti įvairias erdves, aikštes ir kitus pastatus, kuriuose tarpukariu vykdavo diplomatų susitikimai ir renginiai.

„Stengėmės sukurti puslapį, kuriuo būtų galima kuo paprasčiau naudotis. Tuo pačiu siekėme, kad jis būtų įdomus ir naudingas žmogui, kuris nori daugiau sužinoti apie „Diplomatinį Kauną“. Žmogus, kuris naudosis puslapiu, galės pats valdyti vaizdą, taip pat visą informaciją galės susirasti ir per mobiliuos įrenginius“, – kalbėjo „Diplomatinio Kauno“ virtualaus turo kūrėjas ir fotografas Sergej Orlov.

VDU nuotr.

VDU nuotr.

Kaip teigė projekto kūrėjai, puslapis bus nuolatos pildomas, kol bus sudėta visa turima informacija.

Šį penktadienį Lietuvos diplomatų dienos proga taip pat buvo atidengta atminimo lenta ant buvusios Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos pastato, esančio S. Daukanto g. 25, ir vyko apskritojo stalo diskusija „Lietuvos modernios diplomatijos šimtmetį pasitinkant: diplomatijos paveldo įprasminimo kelių beieškant – projektas „Diplomatinis Kaunas“.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė