Vilniaus universitete pradėtos valdymo reformos (0)

Vilniaus Universitetas | wikipedia.org nuotr.

Vilniaus Universitetas | wikipedia.org nuotr.

Vilniaus universitete (VU) vyksta valdymo pokyčiai: nuo šiol Taryba, o ne Senatas tampa organizacijos valdančiąja institucija. Ji kitų metų pradžioje rinks ir universiteto rektorių.

Pagal šiemet priimtą VU statutą naujai išrinktas Vilniaus universiteto Senatas, atstovaujantis visiems universiteto padaliniams, dirba jau du mėnesius. Anot jo pirmininkės prof. dr. Dainoros Pociūtės-Abukevičienės, per šį laikotarpį Senatas rengėsi statute numatytų universiteto valdymo reformų įgyvendinimui ir sprendė įvairius bendrus strateginius klausimus.

Pirmininkės teigimu, pagrindinis šių metų Senato tikslas jau įgyvendintas – parengta ir patvirtinta Tarybos rinkimų tvarka. Ji papildyta bendrai priimtomis naujovėmis ir iš esmės skiriasi nuo kitų universitetų.

„Visų pirma, kandidatai keliami pagal tam tikras interesų grupes. Iš viso į 9 vietas turime 29 kandidatus: 11 į penkias vidinių narių ir 18 į keturias išorinių narių vietas“, – sakė prof. dr. D. Pociūtė-Abukevičienė.

Vidinius kandidatus į VU Tarybą pagal interesų grupes – humanitarinių mokslų ir studijų bei menų ir meno studijų plėtra, socialinių mokslų ir studijų plėtra, sveikatos mokslų ir studijų plėtra, gyvybės, žemės ir aplinkos mokslų ir studijų plėtra ir fizinių ir technologijos mokslų ir studijų plėtra – teiks fakultetai.

Išorinius kandidatus į VU Tarybą rinks visa universiteto bendruomenė. „Pavyzdžiui, humanitaras turės teisę balsuoti ne tik už humanitarą, bet ir už sveikatos mokslų atstovą“, – aiškino prof. dr. D. Pociūtė-Abukevičienė.

Strateginių reikalų prorektorius dr. Juozas Galginaitis papildė, kad Studentų atstovybės prezidentas pagal pareigas jau yra Tarybos narys, o kitą – išorinį – narį studentai rinks pagal savo nustatytą tvarką.

Tarp kandidatų į VU Tarybą yra Kovo 11 d. akto signataras Algirdas Kumža, ekonomistas Giedrius Dusevičius, buvusi finansų ministrė Ingrida Šimonytė, bankininkas Gitanas Nausėda, verslininkai Algimantas Blažys, Rimantas Kraujalis ir kt.

Kandidatams į VU Tarybą savo pozicijoms pakomentuoti ir vizijoms pristatyti duotas vienas mėnuo. Lapkričio pabaigoje prasidės išankstiniai rinkimai, o gruodžio 1–2 d. vyks tiesioginis balsavimas. Tikimasi, kad VU Taryba bus išrinkta gruodžio viduryje.

Naujoji Taryba kitų metų pradžioje universiteto rektoriui rinkti skelbs viešą, atvirą tarptautinį konkursą. Pagal naująjį VU statutą rektorius turi būti per pastaruosius 10 metų ne trumpiau kaip 5 metus ėjęs profesoriaus pareigas kuriame nors universitete, taip pat turi turėti vadybos ir kitų reikalingų gebėjimų.

Dvejus metus vienai didžiausių biudžetinių institucijų šalyje vadovaujantis prof. habil. dr. Jūras Banys neneigė ketinimo kandidatuoti į rektoriaus postą.

Išsamiau su kandidatų į VU Tarybos narius sąrašais, jų duomenų anketomis ir deklaracijomis dėl interesų konflikto atskleidimo galima susipažinti VU interneto svetainėje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė