Šiauliuose registruotas pirmasis nepartinis visuomeninis rinkimų komitetas AG (0)

Valerijus Simulikas | simulik.lt nuotr.

Valerijus Simulikas | simulik.lt nuotr.

Vyriausioji rinkimų komisija įregistravo pirmąjį visuomeninį rinkimų komitetą (VRK) Šiauliuose. Šiam komitetui VRK priskyrė raides AG kurios atstos jo pavadinimą rinkimų biuletenyje. Tikrasis susikūrusio komiteto vardas tikriausiai turėtų būti  „Už Šiaulius“. Komitetas žada kelti savo kandidatus 2015 metų savivaldybių tarybų ir mero rinkimuose. Visuomeninis rinkimų komitetas AG yra sudarytas iš nepartinių nepriklausomų kandidatų, susivienijusiu darbui po šūkiu „Už Šiaulius“.

Komitetą subūręs šiuo metu jokiai partijai nepriklausantis  Seimo narys Valerijus Simulikas, tikisi, kad susibūrę nepartiniai žmonės sėkmingai dirbs Šiaulių labui. Buvęs socialliberalas V.Simulikas, 2011 m. jo partijai nusprendus susijungti su „darbiečiais“, perėjo pas pas socialdemokratus, tačiau tų pačių metų rugpjūtį iš šios partijos išėjo, aiškindamas siekiais savivaldos rinkimuose.

Paklaustas ar ketina kandidatuoti į Šiaulių mero postą V. Simulikas sakė, kad jeigu komitetas iškels tai jis kandidatuos.

„Mūsų darbo tikslas – gražesni, tvarkingesni, jaukesni Šiauliai ir besišypsantys bei nebenorintys išvykti šiauliečiai“, – sako V. Simulikas.

2015-ųjų kovo 1 d. vyksiantys savivaldybių tarybų rinkimai bus pirmieji, kuomet merai bus renkami tiesiogiai.

Seimo narys V. Simulikas apgailestauja, kad šiuo metu nepartiniams kandidatams rinkimuose nesuteikta galimybė patiems pasirinkti pavadinimą, kol kas tenka vadintis atsitiktinai atitekusiu raidžių junginiu AG, tačiau tikimasi, kad po Konstitucinio Teismo nutarimo, kad tokia tvarka prieštarauja Konstitucijai ši nuostata turėtų būti panaikinta artimiausiu metu.

Lapkričio 6 d. Seime bus svarstomos Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pataisos, kurias priėmus rinkėjai bus tinkamai informuoti apie kandidatus rinkimuose keliančius visuomeninius rinkimų komitetus bei jų pavadinimus.

2015-ųjų metų Savivaldybių rinkimams jau registravosi 9 komitetai  Kauno, Palangos, Alytaus bei Šiaulių miestuose, bei Prienų, Skuodo ir Zarasų rajonuose.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė