Lapkričio 6-oji skelbiama Atšvaitų diena (0)

5_1415266132_04Atsižvelgiant į avaringumo situaciją Lietuvoje ir eismo įvykių priežastis, lapkričio 6-oji skelbiama Atšvaitų diena. Šiandien visoje šalyje vyks atšvaitų dalinimo akcijos, kurių tikslas – skatinti šviesą atspindinčių priemonių naudojimą ir atkreipti visuomenės dėmesį, kad kelyje šios priemonės visada būtų naudojamos teisingai.

„Saugus eismas – tai išsaugotos žmonių gyvybės keliuose. Esu tikras, kad eismo nelaimės mus aplenks, jei kiekvienas eismo dalyvis keliuose elgsis atsargiai ir atsakingai. Prasidėjo tamsusis metų periodas, keliantis didžiausią grėsmę pėstiesiems ir dviratininkams. Atšvaitaiyrapaprasta ir efektyvi priemonė, užtikrinanti ne tik pėsčiųjų, dviratininkų, motociklininkų, bet ir kitų eismo dalyvių saugumą prieblandoje ar tamsiuoju paros metu“, – sako susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

Kasmet rudens ir žiemos mėnesiais padaugėja eismo nelaimių, kurių daugiausia įvyksta tamsoje. Todėl šiuo metu, ypač lapkričio, gruodžio ir sausio mėnesiais, labai svarbu, kad pėstieji, dviratininkai, vadeliotojai naudotų šviesą atspindinčias priemones.

2013 m. lapkričio mėn. Lietuvoje eismo įvykių metu žuvo 38 žmonės, iš kurių 19 – pėsčiųjų (13 žuvo tamsoje),  ir 2 dviratininkai (abu žuvo tamsoje).  Pernai gruodį žuvo 19 žmonių, tarp jų – 10 pėsčiųjų (8 žuvo tamsoje) ir 1 dviratininkas (žuvo tamsiuoju paros metu). 2014 m. sausio mėn. žuvo 28 žmonės, tarp jų – 18 pėsčiųjų (12 jų žuvo tamsoje).

Susisiekimo ministerija primena, kad atšvaitas efektyvus ir naudingas tada, kai jį gerai apšviečia transporto priemonių žibintai. Juostinius atšvaitus pėstieji turi nešioti ant rankų, dviratininkai – dėvėti ant kojų. Pakabinami atšvaitai prisegami viršutinio drabužio kišenėje ir einant keliu tamsoje iš kišenės išimami ar prisegami dešinėje. Neturintys atšvaito pėstieji privalo neštis šviečiantį žibintą ar vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė