Kauno aerodrome kuriasi valstybinė vaikų aviacijos mokykla (0)

organizatorių nuotr.

organizatorių nuotr.

Istoriniame Kauno S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome, ateinančiais metais minėsiančiame 100 metų sukaktį, kuriasi vaikų aviacijos mokykla. Lietuvos Broniaus Oškinio vaikų aviacijos mokykla yra vienintelė tokio pobūdžio valstybinė ugdymo įstaiga šalyje bei vienintelė visoje Europoje, suteikianti vaikams išskirtinę galimybę nemokamai įgyti skraidymo aparatų pilotavimo patirtį bei aviacijos teorijos pradmenis.

Prieš pradėdami skraidyti aviacijos mokyklos moksleiviai įsisavina teorijos kursus, kurie apima aerodinamikos, skrydžio mechanikos, aviacinės technikos, meteorologijos bei aviacijos istorijos disciplinas. Šiems kursams praeiti reikia pasitelkti matematikos ir fizikos žinias, todėl moksleiviams, dalyvaujantiems šioje neformaliojo ugdymo įstaigos veikloje, tai – kartu didelis akstinas pasitempti mokyklose. Išmokus skrydžio procedūras bei saugumo reikalavimus, šiltojo sezono metu prasideda praktiniai užsiėmimai.

Į vaikų aviacijos mokyklą priimami berniukai ir mergaitės nuo 9 metų amžiaus. Naujų moksleivių priėmimas vyksta balandžio ir gegužės mėnesiais. Moksleiviai, siekiantys mokytis aviacijos, prieš pateikdami reikalingus dokumentus, atlieka pažintinius vizitus į mokyklą ir asmeniškai susipažįsta su būsimųjų užsiėmimų specifika. Po vizitų, toliau pareiškus norą mokytis, prasideda daug įspūdžių žadanti kelionė po aviacijos pasaulį.

Užsiėmimai vyksta po pamokų, savaitgaliais ir atostogų metu. Skraidoma mokykliniais orlaiviais – specialiais sklandytuvais, skirtais vaikams mokyti. Skraidoma apibrėžtoje teritorijoje, maksimalus skrydžio aukštis 5 m. Visą programą jaunieji pilotai išeina iki 15 metų amžiaus.

Kiekvieno sezono metu vyksta čempionatai, kuriuose vaikai demonstruoja savo sugebėjimus, įgytus mokymų metu bei rungiasi dėl B. Oškinio taurės. Kursų pabaigoje vaikams įteikiami Lietuvos Broniaus Oškinio vaikų aviacijos mokyklos baigimo pažymėjimai.

2003 m. Lietuvos Broniaus Oškinio vaikų aviacijos mokykla apdovanota Tarptautinės Aeronautikos Federacijos (FAI) garbės diplomu.

„Džiaugiamės, kad gilias aviacijos tradicijas turinčiame aerodrome kuriasi Lietuvos Broniaus Oškinio vaikų aviacijos mokyklos Kauno VA (vaikų aviacijos) eskadrilė. Simboliška, kad būtent šiame aerodrome, kuriame kūrėsi visa Lietuvos aviacija, nuo jaunų dienų pradedama rengti nauja aviatorių karta, suteikianti viltį, kad aviacija Lietuvoje laikui bėgant vis stiprės. Aerodrome įsikūrus aviacijos mokyklos eskadrilei, kauniečiai tėvai turės išties unikalią galimybę išleisti savo vaikus įgyti aviacijos pradmenų“, – pasakoja S Dariaus ir S. Girėno aerodromo direktorius Eugenijus Raubickas.

  • Dariaus ir S. Girėno aerodromas yra Nacionalinės reikšmės Valstybės saugomas urbanistinis, inžinerinis, istorinis paminklas, įtrauktas į Europos įdomiausių atskristi aerodromų sąrašą. Susisiekimo ministerijos atliktoje Lietuvos civilinių aerodromų infrastruktūros modernizavimo galimybių studijoje S. Dariaus ir S. Girėno aerodromas nustatytas kaip vienas perspektyviausių aerodromų.
  • Dariaus ir S. Girėno aerodromas įkurtas 1915 metais ir yra vienas seniausių Europoje veikiančių aerodromų, 2015 metais sulauksiantis savo 100 metų jubiliejaus. Šio vieno seniausių Europoje aerodromų istorija glaudžiai susijusi su Lietuvos istorija, Lietuvos aviacijos (karinės, civilinės, sportinės) sukūrimu ir raida.
  • Dariaus ir S. Girėno aerodrome vyko daug Lietuvai svarbių istorinių įvykių. Tarpukario laiku tai buvo oro uostas, iš kurio diplomatai skraidydavo į tarptautinius susitikimus, reikšmingus Lietuvos istorijai. Šis aerodromas – sportinės, karinės, civilinės aviacijos lopšys, vieta, kur konstruktoriai Antanas Gustaitis bei Jurgis Dobkevičius sukonstravo ir testavo savo gamybos lėktuvus, vieta, kur turėjo nusileisti legendiniai lakūnai Steponas Darius ir Stasys Girėnas po savo skrydžio per Atlantą.

Šiuo metu S. Dariaus ir S. Girėno aerodromas aptarnauja daugiausia bendrosios aviacijos skrydžių Lietuvoje (2013 m. buvo aptarnauta virš 30 tūkst. bendrosios aviacijos skrydžių). Aerodrome veikia 30 vietinių ir tarptautinių aviacinių organizacijų.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė