Kauniečiai renkasi į teatro terapiją sudėtingus dalykus paversti paprastais (0)

Lebeliunai

Arvydas Lebeliūnas ir Daiva Lebeliūnaitė | rengėjų nuotr.

Lapkričio 5 d. Kaune prasidėjo praktinių užsiėmimų ciklas suaugusiems „Teatro terapija“. Tai vienintelė tokia praktika Kaune, kviečianti suaugusiuosius geriau pažinti save, atrasti savybes, padėsiančias atsiskleisti, bei panaudoti aktorinio meistriškumo įrankius asmeniniams ir profesiniams tikslams siekti. Organizatorių teigimu, ši iniciatyva skirta tiems, kurie nori „Sudėtingus dalykus padaryti paprastais, paprastus – įprastais, įprastus – maloniais.“ (K.Stanislavskis)

Kūrybinės terapijos idėją, parsivežtą iš Kanados Lietuvoje įgyvendins šeimyninis talentų tandemas – A.Lebeliūnas bei aktorė, ilgametė TV filmų garsintoja D.Lebeliūnaitė. Pasak seminaro vedėjų, teatras terapijai pasirinktas neatsitiktinai, – tai meno sritis labiausiai apimanti žmogaus gyvenimo raidą, psichologiją, savęs ir gyvenimiškų situacijų pažinimą.

Naujai veiklai susivieniję Lebeliūnai tikina, kad teatro terapijoje nei statusas, nei amžius neegzistuoja. „Mūsų tikslas ne įspraust, o išlaisvinti žmogų. Nors aplinkybių, išlaisvinančių žmogaus emocijas labiausiai reikia įtampą darbe patiriantiems žmonėms, teatro terapija bus naudinga visiems: įvairaus amžiaus, skirtingo išsilavinimo vyrams ir moterims, organizacijų kolektyvams ir sutuoktiniams“, – vardija A.Lebeliūnas.

Pasak D.Lebeliūnaitės, tie žmonės, į kuriuos nukreipta teatro terapija, turi daug gyvenimiškos patirties, tačiau jų vaizduotė susiaurėjusi iki kasdienybės. „Teatro terapija, tai grįžimas į paauglystę – kūrybiškąjį laikotarpį su turima dabartine patirtimi“, – teigia D. Lebeliūnaitė.

Aštuonių užsiėmimų metu, Arvydas ir Daiva Lebeliūnai, vienas kitą pakeisdami ir papildydami teatro disciplinų metodais ne tik skatins dalyvių kūrybiškumą, pasitikėjimą savimi, bet ir lavins kūno kalbos bei retorinius gebėjimus, tokius kaip raiški kalbėsena, balso valdymas, aiškus minties formulavimas, kalbinių įtaigos sugebėjimų vystymas.

„Aš vadovaujuosi principais, įgytais aktorinio meistriškumo, o vėliau režisūros studijose. Ilgametė pedagoginė ir režisūrinė patirtis padėjo atrasti ir savų specifinių technikų, kurias taip pat naudoju. Bet terapijos baigties numatyti negaliu. Taip, tai be galo nenuspėjamas procesas. Terapijoje nekinta tik tikslų eiliškumas – nuo tapimo visiškai baltu popieriumi, iki savęs pildymo nauju suvokimu“, – teigia režisierius.

Pasak Daivos Lebeliūnaitės, ji turinti tikslą, jog teatro terapija žmonėms taptų geroji žaidimo terapija jų gyvenime. „Tai tarsi SPA kūnui ir sielai. Teatras yra pati geriausia vieta „būti“, o teatrališkumas labai praverčia nemaloniose, stresinėse situacijose, – teigia žiūrovams gerai pažįstama aksominio balso savininkė, turi 20-ties metų filmų ir reklamų garsinimo patirtį, žinoma renginių vedėja, scenaristė, režisierė. – Šiuose užsiėmimuose bus pakankamas krūvis kūnui, kad jis atsipalaidavęs išlaisvintų mintis ir nesuktų galvos mūsų galvai. Išmokysiu Jus įgarsinti savo gyvenimą!“

Režisierius A.Lebeliūnas per kūrybinį kelią Lietuvos teatruose sukūrė daugiau nei keturiasdešimt spektaklių, dirbo Lietuvos televizijoje, dėstė aktorinį meistriškumą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Šalia intensyvaus režisūrinio darbo Lietuvos teatrų scenose, režisuoja renginius, dėsto aktorinį meistriškumą VšĮ „Mano teatras“.

„Teatro terapija“ tai dar viena pozityvioji kūrybinės komandos „Laimingi žmonės“ iniciatyva.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė