Už nepageidautiną reklamą – 22 tūkst. litų bauda (0)

spamValstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba pagal 6 vartotojų prašymus išnagrinėjo bylą dėl UAB „NEB Finance“ reklamos naudojimo reikalavimų nesilaikymo ir už Reklamos įstatymo pažeidimą skyrė bendrovei 22 tūkst. litų baudą.

Vartotojai savo prašymuose skundėsi, kad į asmenines elektroninio pašto dėžutes ir trumposiomis sms žinutėmis telefonu be vartotojų sutikimo ir jiems neprašant gauna reklamines žinutes, kuriomis kviečiama gauti paskolą užsiregistravus interneto tinklalapyje.

Vartotojai savo prašymuose taip pat nurodė, jog pateiktu elektroninio paštu adresu kreipėsi į minėtą interneto tinklalapį, prašydami nutraukti nepageidaujamos reklamos siuntimą. Nors buvo gauti bendrovės patikinimai, kad reklama daugiau siunčiama nebus, tačiau vartotojų teigimu nepageidaujama reklama buvo teikiama ir toliau ir pateikė Tarnybai tai patvirtinančius įrodymus.

Vadovaujantis Reklamos įstatymo nuostatomis reklaminės veiklos subjektas skleisti reklamą elektroniniu paštu ir trumposiomis sms žinutėmis turi teisę tik gavęs reklamos gavėjo sutikimą ar prašymą. Bylos nagrinėjimo metu UAB ,,NEB Finace“ nepateikė jokių įrodymų, kurie pagrįstų reklamos gavėjų sutikimus ar prašymus gauti bendrovės skleidžiamą reklamą. Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba konstatavo, kad net gavusi vartotojų atsisakymą UAB ,,NEB Finance“ ir toliau jiems siuntė nepageidaujamą reklamą ir tokiais veiksmais pažeidė Reklamos įstatymo 13 straipsnio 1 ir 2 dalį.

Nustatydama skiriamos sankcijos dydį Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba įvertino UAB ,,NEB Finance“ atsakomybę sunkinančią aplinkybę – bendrovė per vienerius metus už Reklamos įstatymo pažeidimą baudžiama jau antrą kartą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė