Tyrimas – Lietuvos jaunimas yra linkęs atidėti šeimos kūrimą (0)

Internships.com nuotr.

Internships.com nuotr.

Atliekant „The Future of Lithuania” tyrimą paaiškėjo, kad jauni šalies gyventojai linkę atidėti šeimos sukūrimą iki 30 metų ir vėlesniam laikui. Šiuo metu 37 proc. 20–29 m. gyventojų yra neįsipareigoję – nėra susituokę, negyvena partnerystėje, neturi nuolatinio draugo ar draugės.

„Toks statusas iš esmės keičia vartojimo įpročius – ši grupė vienišių atideda ne tik šeimos kūrimo klausimą, tačiau ir vaikų susilaukimo, būsto įsigijimo. Jie labiau susikoncentravę į išsilavinimą, įsitvirtinimą darbe. Sparčiai senstančioje visuomenėje randasi naujų modelių, kurie paliečia ir vyresniąją, ir jaunesniąją gyventojų dalį bei pasireiškia per vartojimą plačiąja prasme”, – sako Darius Gricius.

Anot tyrimo autorių, nepaisant senėjimo tendencijų, šalies gyventojams bus vis artimesnis vakarietiškas gyvenimo būdas: aktyvumas, naujų patirčių atradimas vyresniame amžiuje. O tokios gyventojų grupės kritinis didėjimas lems verslų persiorientavimą į naujus segmentus.

„The Future of Lithuania“ – OMD Lietuva vykdomas tyrimų projektas, atskleidžiantis visuomenės nuotaikų kaitą, demografinius ir vertybinius pokyčius. Rezultatai formuojami iš kiekybinių ir kokybinių tyrimų rezultatų. Kiekybinio tyrimo metu apklausta 3263 Lietuvos 15–59 m. amžiaus interneto vartotojai. Kokybiniame tyrime analizuota 12 Lietuvos šeimų, atrinktų pagal skirtingą gyvenamąją vietą, šeimos sudėtį, finansinę padėtį, vartojimo įpročius ir kt.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė