Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka švenčia 95-metį (0)

M.Mažvydo biblioteka. „Wikipedia“ nuotr.

M.Mažvydo biblioteka. „Wikipedia“ nuotr.

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka švenčia 95-metį. Ta proga Nacionalinėje filharmonijoje trečiadienį vyks iškilmingas minėjimas, o nuo 9 val. 30 min. Seime – konferencija „Bibliotekos socialiniams pokyčiams 2014: bibliotekos Europos Sąjungos informacijos, mokslo ir kultūros politikoje“.

Konferencija skirta atskleisti pirmojo Lietuvos narystės Europos Sąjungoje dešimtmečio metu įvykusius pokyčius bibliotekų veikloje, analizuojant juos Europos Sąjungos informacijos, mokslo ir kultūros politikos prioritetų siekimo kontekste. Renginys yra įtrauktas į oficialų Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos nevyriausybinių organizacijų ir socialinių partnerių organizuojamų Lietuvos narystės Europos Sąjungoje 10-mečio viešinimo susitikimų sąrašą ir yra iš dalies finansuojamas Europos socialinio fondo agentūros.

Pranešimus konferencijoje pristatys Europos Sąjungos valstybių (Lietuvos, Latvijos, Estijos, Čekijos, Didžiosios Britanijos, Nyderlandų), šalių kandidačių (Turkijos) ir ES partnerių (Kataro) atstovai. Į renginį kviečiami Lietuvos savivaldybių ir centrinės valdžios atstovai, bibliotekos ir jų partneriai.

Vakare filharmonijoje buvusius ir esamus Lietuvos nacionalinės bibliotekos darbuotojus sveikins premjeras Algirdas Butkevičius, kultūros ministras Šarūnas Birutis, užsienio svečiai.

Be to, filharmonijoje veiks Nacionalinės M.Mažvydo bibliotekos 95-mečiui skirta dailės paroda iš bibliotekos meno kūrinių kolekcijos.

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka įkurta 1919 metais. Tai pagrindinė šalies viešo naudojimo mokslinė biblioteka, atliekanti ir parlamentinės bibliotekos funkcijas.

Pernai jos fonduose buvo 6,62 mln. vienetų 1,77 mln. pavadinimų leidinių. Biblioteka turėjo 10,7 tūkst. registruotų vartotojų, o ją praėjusiais metais aplankė 111,9 tūkst. žmonių.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė