Vilniaus Katedros aikštėje atgis legenda apie auksinį pinigą (0)

Dukatas | LMK nuotr.

Dukatas | LMK nuotr.

Lapkričio 5 d., trečiadienį, 11 val., Vilniaus Katedros aikštėje Lietuvos monetų kalykla (LMK) dovanos Vilniaus miestui auksinio pinigo legendą.

Ar girdėjote istoriją apie pirmąją Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje nukaldintą auksinį pinigą – dukatą? Sakoma, kad jis keičia žmonių likimus. Pasakojama, kad dar XVI a. šis pinigas davė ženklą Žygimantui Augustui klausytis širdies ir vesti Barborą Radvilaitę. Šiandien dukatas gali pakeisti ir kiekvieno vilniečio bei miesto svečio gyvenimą“, – sako šio renginio rengėjai.

Katedros aikštėje tą dieną bus atidarytas nepaprastam pinigui skirtas interaktyvus paviljonas (architektai Ieva Saldauskaitė ir Gabrielius Šegždavičius). Paviljone vilniečiai ne tik susipažins su išskirtinio pinigo istorija ir legenda, bet specialiai įrengtu monokliu galės surasti ir patį laimingąjį ir lemtingąjį auksinį pinigą, kuris, pasak legendos, pradingo Valdovų rūmuose.

Apie ketinimą dalyvaauti šiame renginyje jo rengėjai kviečiame pranešti  el.paštu simona@autoriai.lt iki lapkričio 4 d., antradienio, 18 val.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė