A. Butkevičius. Tolesnei verslo plėtrai svarbi palanki aplinka (0)

Algirdas Butkevičius | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

A.Butkevičius | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Po Mogiliove vykusio Baltarusijos ir Lietuvos verslo forumo aptarti dvišalių ekonominių santykių plėtros susitiko Lietuvos Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius ir Baltarusijos premjeras Michailas Miasnikovičius.

Lietuvos Vyriausybės vadovas padėkojo už profesionaliai surengtą Baltarusijos ir Lietuvos verslo forumą, kuriame dalyvavo apie 30 verslininkų iš Lietuvos. Premjeras A. Butkevičius kalbėdamas su Baltarusijos Vyriausybės vadovu pasidžiaugė augančiomis prekybos apimtimis ir vykdomais ekonominiais projektais. Lietuvos Vyriausybės vadovas pabrėžė, jog tolesnei verslo plėtrai itin svarbi investicinė aplinka, ir vylėsi, jog, Baltarusijai įstojus į Eurazijos ekonominę sąjungą, nepablogės sąlygos mūsų verslo atstovams.

„Lietuvos ir Baltarusijos prekybos apyvarta pernai sudarė 7 mlrd. litų. Turime gerų verslo pavyzdžių, tačiau norėtųsi, kad būtų sprendžiamos ir problemos, kurios apsunkina Lietuvos verslininkų sąlygas. Kalbėjome apie Baltarusijoje įvestus apribojimus importuojamam iš Lietuvos cemento, lietuviškų stiklo gaminių, makaronų ir konditerijos gaminių, alaus įvežimui. Vienkartinės licencijos ir kvotos lietuviškoms prekėms blogina mūsų verslininkams sąlygas“, – teigė premjeras. Baltarusijos Ministras Pirmininkas patikino, kad apribojimai nebus pratęsti kiekiui ir kainai.

Susitikime taip pat kalbėta apie bendradarbiavimą žemės ūkio, transporto srityse, vizų ir pasienio kontrolės punktų klausimus. Lietuva yra užbaigusi vidaus procedūras, reikalingas dvišaliam susitarimui dėl pasienio gyventojų kelionių tvarkos įsigaliojimo. Laukiama Baltarusijos vidaus procedūrų pabaigos. Be to, siekiama palengvinti Šengeno vizų dokumentų tvarkymo procedūras, taupant gyventojų laiką.

„Siekiant sudaryti palankesnes sąlygas Baltarusijos piliečiams pateikti dokumentus dėl Šengeno vizų išdavimo, planuojama dokumentus vizai išduoti tam tikruose centruose ne tik ambasadoje Minske, bet ir kituose miestuose. Tokiuose centruose bus ilgesnės priėmimo valandos, o žmogui nereikės dukart vykti į ambasadą. Planuojama, kad tai galėtų įvykti jau kitąmet“, – teigė Ministras Pirmininkas A. Butkevičius.

Kategorijos: Baltų žemėse, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė