Vitaminas D apsaugo nuo astmos paūmėjimų, nustatė Izraelio mokslininkai (0)

nmvrvi.lt nuotr.

nmvrvi.lt nuotr.

Išnagrinėję kelių milijonų pacientų duomenis, Izraelio mokslininkai išryškino jau anksčiau nustatytą astmos ir vitamino D ryšį – kuo daugiau žmogus sukaupęs šio vitamino, tuo retesni ligos priepuoliai.

Tyrimui vadovavo Tel Avivo universiteto medicinos fakulteto mokslininkė dr. Ronita Konfina-Kohena (Ronit Confino-Cohen), o darbo ataskaitą paskelbė žurnalas „Allergy“. Mokslininkai padarė išvadą, kad matuojant vitamino D kiekį žmogaus organizme ir, jei reikia, jį padidinant, galima valdyti astmos priepuolius, praneša „Times of Israel“.

„Vitaminas D turi svarbų poveikį imuniteto sistemai, o tuo pačiu laikomas turinčiu poveikį astmai, imuninės kilmės susirgimui. Tačiau iki šiol daugiausia duomenų apie astmos ir vitamino D ryšį buvo gauta tiriant vaikus, ir jie buvo nenuoseklūs. Mūsų tyrimas unikalus, kadangi ištyrėme labai didelį kiekį žmonių, kurie nebuvo „užkrėsti“ kitomis ligomis“, – teigia dr. R. Konfina-Kohena.

Mokslininkai ištyrinėjo beveik 4 milijonų pacientų ligos istorijas ir nustatė, kad nuo 2008 iki 2012 metų 307900 žmonių buvo ištirtas vitamino D kiekis organizme. Tyrėjai atsižvelgė į astmą lydinčius faktorius kaip viršsvoris ar tabako rūkymas, taip pat į kitas lėtines ligas. Galiausiai išskirta apie 21 tūkstantį astma sirgusių žmonių ir nustatyta, kad vitamino D nepakankamumas lėmė žymiai didesnę tikimybę, kad pastaruoju metu ligonis buvo patyręs bent vieną ligos paūmėjimą.

Nustatyta, kad 15 proc. iš 4616 ligonių su vitamino D nepakankamumu per metus iki nustatant vitamino D kiekį buvo patyrę bent vieną ligos paūmėjimą. Tuo tarpu iš 8265 ligonių su normaliu ar didesniu nei normalus vitamino D kiekiais ligos paūmėjimą patyrė 11 proc. Remdamiesi šiais duomenimis, mokslininkai suskaičiavo, kad ligoniams su vitamino D nepakankamumu paūmėjimų tikimybė buvo 25 proc. didesnė.

Mokslininkai apibendrina, kad jų gautieji rezultatai suteikia daugiau įrodymų apie vitamino D ir astmos ryšį ir kad vitaminas D turi teigiamos įtakos prieš ligos paūmėjimus.

„Mes tikimės, kad tolimesni tyrimai patvirtins mūsų rezultatus. Tuo tarpu mūsų gautieji rezultatai paremia rekomendaciją, kad ligoniams, kuriems astma pakartotiniai paūmėja, būtų nustatomi vitamino D kiekiai organizme. Tiems, kad vitamino D trūksta, gali reikėti vartoti vitamino D papildų“, – teigia Izraelio mokslininkai.

„Apie šią ligą žinome daug, yra nemažai jos gydymo būdų. Tad smarkiai nuvilia tai, kad sergamumas astma nemažėja, o daug ligonių patiria susirgimo paūmėjimus, o jų gyvenimo kokybė smarkiai pablogėja. Padidindami vitamino D kiekius, mes galime nesunkiai pagerinti paciento gyvenimo kokybę“,  – teigia dr. R. Konfina-Kohena.

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, astma serga maždaug 235 milijonai žmonių. Pastaraisiais dešimtmečiais ši liga, sukelianti kvėpavimo takų uždegimą ir jų susiaurėjimą, dažnėja.

Lietuvoje, kaip ir visoje Europos Sąjungoje, rekomenduojama vitamino D paros norma yra 5 mikrogramai, tačiau vis daugėja duomenų, kad vitamino D turi būti vartojama daugiau. Kai kurie mokslininkai mano, kad nuo 25 iki 50 mikrogramų per dieną.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė