Pabradėje ir Rukloje vyks tarptautinių pratybų „Geležinis kardas 2014“ atidarymo iškilmės (0)

Gelezinis kardas_pratybos_kam.ltLapkričio 3 d. Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono rikiuotės aikštėje Rukloje vyks oficialios tarptautinių pratybų „Geležinis kardas 2014“ (angl. „I 2014“) atidarymo iškilmės. Jų metu, per dvi vietas, išsirikiuos apie 2,5 tūkst. karių iš 9 NATO šalių: Čekijos, Estijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Jungtinės Karalystės, Kanados, Lietuvos, Liuksemburgo, Vengrijos ir Vokietijos.

Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje (Švenčionių r.), pratybų oficialios atidarymo iškilmės prasidės 10 val. Joje dalyvaus Lietuvos krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės vadovybė, Vengrijos ambasadorius Lietuvoje Zoltanas Pecze (Zoltan Pecze) ir kt.

Pratybų atidarymo iškilmių metu iškilmingai bus sutikti Vengrijos kariuomenės kariai, kurie po tarptautinių pratybų pasiliks Lietuvoje ir čia bus dislokuoti iki šių metų pabaigos. Maždaug 140 Vengrijos sausumos pajėgų karių kartu su priskirtomis Lietuvos ir JAV karių kuopomis sudarys NATO bataliono dydžio vienetą, kuris vykdys bendrus mokymus ir dalyvaus pratybose. Į Lietuvą atvykę Vengrijos kariai yra iš Vengrijos kariuomenės 5-osios Bocskai Istváno pėstininkų brigados.

Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje rikiuotė atidarymo iškilmėms bus suformuota iš Lietuvos, JAV, Jungtinės Karalystės, Vengrijos ir Vokietijos karių.

Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono rikiuotės aikštėje Rukloje tarptautinių pratybų oficialios atidarymo iškilmės vyks 13.00 val. Į oficialią pratybų atidarymo ceremoniją pasveikinti karių ir paskelbti pratybų pradžią atvyks Lietuvos krašto pasaugos ministerijos ir kariuomenės vadovybė. Algirdo mechanizuotojo pėstininkų batalione rikiuotė bus sudaryta iš Lietuvos, Estijos, Čekijos, Kanados ir Liuksemburgo karių.

Tarptautinės pratybos „Geležinis kardas 2014“ vyks lapkričio 2-14 dienomis vienu metu dvejuose didžiausiuose Lietuvos kariuomenės poligonuose. Jų metu bus siekiama treniruoti NATO jungtinių karinių vienetų sąveiką, veiksmų suderinamumą ir pasirengimą vykdyti gynybines ir puolamąsias operacijas.

Tarptautinių pratybų „Geležinis Kardas 2014“ oficialių atidarymo iškilmių tiesioginę transliaciją iš Generolo Silvestro Žukausko poligono Pabradėje bus galima stebėti ČIA. (veiks lapkričio 3 d.).

Daugiau apie pratybas skaitykite specialiai pratyboms sukurtame internetiniame puslapyje ČIA.

 

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė