Žagarės dvaro rūmai atgimė naujam gyvenimui (0)

Žagarės dvaro rūmai | R.Ginkaus nuotr.

Žagarės dvaro rūmai | R.Ginkaus nuotr.

Šiandien Žagarės regioninio parko direkcija džiaugiasi įgyvendintu ambicingu projektu. Naujam gyvenimui prikeltas dar vienas senasis Lietuvos architektūros objektas. Tai gražiausias ir svarbiausias Žagarės miesto akcentas – istorinę, urbanistinę, architektūrinę vertę turintys Žagarės dvaro rūmai, kuriuos kūrė grafai Zubovai ir Naryškinai.

Rugpjūčio viduryje iš statybininkų pastolių išsinėrę Žagarės dvaro rūmai jau švyti atnaujintais fasadais. Senoji dvarvietė, kaip nebyli istorijos liudininkė vėl liudija praėjusių epochų dvasią ir naujai skamba elegantiškose erdvėse.

Restauruojant reprezentacinius Žagarės dvaro rūmus stengtasi išsaugoti tai, kas autentiška, o kas sunyko negrįžtamai, buvo pagaminta iš naujo. Darbai atlikti laikantis paveldo restauravimo reikalavimų. Po daugiau nei 100 metų senojo pastato erdvės vėl stebina grakštumu, įspūdinga architektūros ir gamtinės aplinkos derme.

„Tikime, kad atgimusiu, išgražėjusiu dvaru aktyviai domėsis visuomenė. Jie taps populiarių pažintinio turizmo objektu. Rūmų tūrinės erdvės bus pripildytos gyvybės dvelksmo, sklindančio ne tik iš kadaise naudoto, o dabar tapusio muziejiniu eksponatu, daikto, bet ir iš dvasinio paveldo. Dvaro dvasingumą, jų kultūrinę aurą gaivins čia vykstantys muzikos festivaliai, koncertai, parodos, plenerai, kiti įvairūs kultūriniai renginiai bei plati edukacinių programų pasiūla. Tikime, kad jis taps turistų traukos centru ir viliamės, kad suras sąlyčio taškų ir su vietos bendruomene. Galbūt, ateityje suteiks vietiniams gyventojams darbo vietų“ – sakė Žagarės regioninio parko direkcijos projektų valdymo vyriausia specialistė Vida Paulauskienė.

Direkcija persikelti į rūmus ir priimti pirmuosius lankytojus planuoja spalio mėnesio pabaigoje.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė