Anykščių rajone atidaromas pažintinis maršrutas „Algimanto apygardos partizanų kovos takais“ (1)

Partizanu apygardosLapkričio 6 d., ketvirtadienį, 13 val. Šimonių girioje, prie buvusios Lietuvos partizanų Algimanto apygardos vadavietės netoli Priegodo ežero, bus oficialiai atidarytas pažintinis maršrutas „Algimanto apygardos partizanų kovos takais“. Renginio metu bus rodoma Lietuvos partizanų priesaikos inscenizacija, dalyviai bus vaišinami kareiviška koše ir arbata.

Pažintinis maršrutas „Algimanto apygardos partizanų kovos takais“ – tai bendras Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro, Anykščių rajono savivaldybės ir Anykščių miškų urėdijos projektas. Jis buvo įrengtas siekiant supažindinti Lietuvos visuomenę ir atvykusius svečius su Algimanto partizanų apygardos kovų dėl laisvės istorija. Keliaujant beveik 12,5 km ilgio pažintiniu maršrutu Šimonių girioje, Svėdasų girininkijoje, galima aplankyti buvusios Rytų Lietuvos (Karaliaus Mindaugo) srities, Algimanto apygardos vadovybės ir kitas buvusių partizanų bunkerių vietas, taip pat kapines, kuriose palaidoti Algimanto apygardos partizanai.

Pakeliui įrengti 4 informaciniai stendai, kuriuose pateikiama informacija apie lankomus objektus. Stenduose esantys taškiniai QR kodai suteikia galimybę lankytojams prisijungti prie Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro svetainės puslapio, taip pat prie Anykščių rajono savivaldybės svetainės puslapio ir pasiskaityti išsamesnę informaciją. Kad lankytojams būtų lengviau surasti objektus, pastatytos maršruto kryptį nurodančios rodyklės, o vietose, kur nėra galimybės prie lankytino objekto privažiuoti automobiliu arba dviračiu, maršrutas pažymėtas simboliais ant medžių.

Tikimasi, kad naujas pažintinis maršrutas „Algimanto apygardos partizanų kovos takais“ sulauks didelio šalies kovų dėl laisvės istorija besidominčių žmonių dėmesio.

Algimanto apygardos partizanai prie Sventosios

Algimanto apygardos partizanai prie Šventosios

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė