Pasirūpinkite, kad Vėlinių savaitgalis būtų saugus ir švarus (0)

KrikštaiŠį savaitgalį daugelis Lietuvos gyventojų vyks lankyti artimųjų kapų, uždegs ant jų žvakutes.

Kad artėjančios rimties ir susikaupimo dienos praeitų sklandžiai, būtų išvengta gaisrų bei kitų nelaimių, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas primena: prieš išvykdami iš namų, nepamirškite išjungti iš elektros tinklo elektrinių šildymo prietaisų, nepalikite perkaitintos ar besikūrenančios krosnies, patikrinkite ar išjungtos dujos. Taip pat nepalikite be priežiūros vienų mažamečių vaikų.

Nemažai žmonių į kapines vyksta  automobiliais. Paprastai šiomis dienomis prie amžinojo poilsio vietų suvažiuoja daug mašinų, susidaro jų grūstys, kyla avarinių situacijų. Todėl automobilyje būtina turėti gesintuvą bei vaistinėlę, kad, įvykus nelaimei, galėtumėte padėti ir sau, ir kitiems. Prieš išvykdami, pasidomėkite orų prognoze ir būkite atidūs kelyje.

Policija stiprina patruliavimą šalies keliuose. Į pagalbą taip pat pasitelkiami policijos rėmėjai, Šaulių sąjungos atstovai, pilietiški bendruomenių nariai. Pareigūnai įspėja – su neblaiviais asmenimis ir išsišokėliais, kurie važiuoja kelkraščiais, elgsis griežtai.

Aplinkos ministerija savo ruožtu primena, kad atliekos, kur jos besusidarytų (namuose, sode ar kapinėse), turi būti rūšiuojamos. Todėl, tvarkydami artimųjų kapus, gyventojai visų pirma nuo kitų tvarkant kapines susidariusių atliekų turėtų atskirti žaliąsias atliekas (lapus, šakas ir pan.). Jas reikėtų mesti į šalia kapinių pastatytus žaliosioms atliekoms skirtus (kompostavimo) konteinerius ar specialiai tokioms atliekoms įrengtas atitvertas aikšteles.

Iš likusių tvarkant kapines susidariusių atliekų reikėtų atskirti antrines žaliavas. Stiklo atliekas (pvz., stiklinius indelius) dera mesti į antrinių žaliavų surinkimo konteinerį su užrašu „STIKLAS“. Plastiko atliekas (pvz., plastikinius gėlių vazonėlius) ir metalo atliekas (pvz., metalinius žvakių dangtelius) reikia mesti į konteinerį su užrašu „PLASTIKAS“. Popieriaus ir kartono atliekas (pvz., kartonines dėžutes) – į konteinerį su užrašu „POPIERIUS IR KARTONAS“. Visas kitas atliekas (pvz., dirbtines gėles) gyventojai turėtų mesti į mišrių atliekų konteinerį.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė