Išdygo pirmasis būsimojo Anykščių šilelio medžių lajų tako statinys (0)

VSTT nuotr.

VSTT nuotr.

Anykščių regioniniame parke esančiame Anykščių šilelyje iškilo pirmoji medžių lajų tako kolona. Netoli Puntuko akmens įrenginėjamas unikalus pėsčiųjų takas ties medžių viršūnėmis vingiuos 300 metrų ir ves į bokštą, nuo kurio lankytojai galės pažvelgti į Anykščių šilelį, pasigrožėti Šventosios upės vingiais.

Pirmojo Lietuvoje medžių lajų tako statybos darbai jau įsibėgėjo. Kitų metų vasarą planuojamas neįprasto tako atidarymas. Anykščių regioninio parko direkcija bei Anykščių miesto savivaldybė tikisi, kad šis objektas padės pritraukti į Anykščių kraštą žymiai daugiau turistų.

Tad keliautojai galės aplankyti ne tik Puntuko akmenį, bet ir pažvelgti į Antano Baranausko apdainuotą Anykščių šilelį iš aukščiau, susipažinti su gamtos vertybėmis, pasivaikščioti po šilelį medžių lajų lygyje.

Europos šalių, Jungtinių Amerikos Valstijų nacionaliniuose parkuose yra nemažai įrengta lajų takų. Tačiau medžių lajų takas Anykščių šilelyje bus vienas pirmųjų Rytų Europoje.

Takas ties medžių viršūnėmis bus pritaikytas ir neįgaliesiems. Apžvalgos bokšte bus įrengtas liftas, kad medžių lajų taku galėtų pasivaikščioti ir pagyvenę žmonės.

Būsimojo tako maketas. VSTT nuotr.

Būsimojo tako maketas. VSTT nuotr.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Kelionės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė