Studentų folkloro mokymuose – paskaitos, pratybos ir tradiciniai šokiai iki ryto (0)

image descriptionSpalio 25-26 dienomis Kaišiadorių r. vyko Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų folkloro kolektyvų vadovų, narių ir pavienių folkloro atlikėjų folkloro mokymai. Konferencijų centras abi dienas skambėjo nuo dainų ir muzikos, čia šurmuliavo gražus būrys smalsių ir gabių studentų. Renginyje dalyvavo 90 jaunųjų folklorininkų ir 10 mokymų vedėjų, folkloro ekspertų.

„Dvi turiningos ir aktyvios dienos! Taip smagu, kad net pamiršome apie laiką. Atsukę laikrodį valanda atgal net apsidžiaugėme, kad po intensyvios mokymų dienos ir smagios vakaronės galime truputį ilgiau pamiegoti. O ryte vėl skubėjome bendrauti, mokytis, dainuoti ir muzikuoti. Puikus studentų folkloro savaitgalis!“ – įspūdžiais dalijosi Lietuvos studentų folkloro festivalio „O kieno žali sodai 2014“ mokymų dalyviai, kurie išvažiuodami rengėjų prašė tokius mokymus organizuoti kasmet.

„Studentų folkloro mokymai – vienas iš šiųmečio Lietuvos studentų folkloro festivalio „O kieno žali sodai“ renginių. Gegužės 1 dieną apie 200 studentų dalyvavo festivalio koncertuose Kaune, Kauno technologijos universitete, o rudenį nuspręsta jaunimą pakviesti į kūrybines laboratorijas,“ – sakė festivalio koordinatorė Loreta Sungailienė.

Mokymų rengėjai, Lietuvos liaudies kultūros centro Folkloro poskyrio specialistai, folkloro kolektyvus lankantiems studentams pasiūlė išties įvairią programą. Patyrę Lietuvos folklorininkai, etnomuzikologai, tradicinės muzikos tyrinėtojai – prof. Daiva Vyčinienė, prof. Rytis Ambrazevičius, doc. Evaldas Vyčinas, dr. Gaila Kirdienė, dr. Dalia Vaicenavičienė, Arvydas Kirda, Andrius Morkūnas, Audronė Vakarinienė ir kiti – skaitė paskaitas, vedė kūrybines laboratorijas, savo patirtimi dalinosi dainavimo, sutartinių giedojimo, muzikavimo įvairiais tradiciniais instrumentais ir tradicinių šokių pratybų metu. Dalyviai turėjo galimybę pristatyti naujausius savo leidinius, pasidalinti idėjomis, kaip skleisti folklorą šiuolaikinėmis informacinėmis priemonėmis, pasidžiaugti pačių studentų sukurtais liaudies dainų vizualizacijų projektais. Pasak pačių studentų, tokie mokymai naudingi, nes telkia jaunųjų folklorininkų bendruomenę, padeda jai įgyti naujų žinių, tobulinti praktinius įgūdžius tradicinio dainavimo, muzikavimo įvairiais instrumentais, šokimo srityse.

Lietuvos studentų folkloro festivalį „O kieno žali sodai“ Lietuvos liaudies kultūros centras, bendradarbiaudamas su Lietuvos aukštosiomis mokyklomis, rengia nuo 2008 metų. Jo tikslas – tęsti ir puoselėti akademinio jaunimo folkloro bendruomenių tradicijas šalies aukštojo mokslo institucijose, kelti jaunimo folkloro sambūrių meninį lygį ir skatinti naujas iniciatyvas. Festivalio sumanytojai ir rengėjai siekia, kad vienintelis studentų folkloro festivalis Lietuvoje būtų tradicinis renginys, kasmet ar kas dveji metai aplankantis vis kitą aukštąją mokyklą.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė