Lietuvoje mokysis penkiolika vaikų iš Rytų Ukrainos (0)

Ukrainos vaikai.urm.lt

urm.lt nuotr.

Lietuvoje šiuos mokslo metus gyvens ir mokysis 15 vaikų, nukentėjusių per prieš Ukrainą vykdytą agresiją Donecko ir Luhansko srityse, juos lydės du mokytojai. Pirmieji septyni 14-os metų paaugliai spalio 29 dieną atvyko į Lietuvą, iki rugsėjo 1-osios jie gyvens ir mokysis Vilniaus lietuvių namuose.

„Džiaugiamės, kad Lietuva gali prisidėti padėdama vaikams, nukentėjusiems nuo karinių veiksmų Ukrainos rytuose ir tikimės, kad ši ir kitos panašios Lietuvos iniciatyvos padės Ukrainos vaikams toliau gilinti žinias, neprarasti meilės mokslams, geriau pažinti Lietuvą bei užsimezgusiomis naujomis pažintimis stiprinti Lietuvos ir Ukrainos draugystę,“ – sakė Lietuvos ambasadorius Kijeve Petras Vaitiekūnas.

Pasak švietimo ir mokslo ministro Dainiaus Pavalkio, tai mūsų palaikymo, paramos Ukrainai, nors ir nedidelis, bet konkretus gestas ir pagalba karo nuskriaustiems vaikams. Lietuvoje jiems bus sudarytos sąlygos atsigauti po patirtų išbandymų, mokytis, siekti savo svajonių išsipildymo.

„Mokiniai pradės mokytis jau nuo pirmadienio. Mokinius mokys mūsų mokytojai, atvykusieji vaikai pageidavo pramokti ir lietuvių kalbos, tad jiems bus suteikta tokia galimybė. Jie ne tik mokysis, – organizuosime ekskursijas po Lietuvą, kviesime į bendrus renginius“, – sako Vilniaus lietuvių namų direktorius Gintautas Rudzinskas.

Vaikai iš Ukrainos sudarys atskirą klasę, kurioje pamokos vyks rusų kalba, o ukrainiečių kalba bus mokoma kaip atskiras dalykas.

Vyriausybė ukrainiečių vaikų mokymui iš rezervo skyrė 330 tūkst. litų. Dėl pagalbos našlaičiams vaikams, nukentėjusiems nuo neramumų Rytų Ukrainoje, į Vyriausybę, Užsienio reikalų ir Švietimo ir mokslo ministerijas kreipėsi ambasadorius P. Vaitiekūnas.

Spalio 25–31 dienomis Vilniuje taip pat vieši  10–15 metų amžiaus ukrainiečių moksleiviai. Šešiolikos ukrainiečių vaikų grupė atvyko į Lietuvą praleisti rudens atostogų savaitę. Šią jų kelionę organizavo Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kartu su partneriais.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė