Ant vieno iš Kernavės piliakalnių išdygs viduramžių miestelis po atviru dangumi (0)

Kernavė| K.Driskiaus nuotr

Kernavė | K.Driskiaus nuotr.

Po dviejų metų į senąją Lietuvos sostinę, Kernavę, atvykusius svečius pasitiks atgijusi viduramžių miesto gyventojų buitis – ant vieno iš penkių Kernavės piliakalnių įrengtame miestelyje-muziejuje po atviru dangumi, vadinamajame skansene, lankytojai galės ne tik stebėti inscenizuotą senąją kasdienybę, bet ir patys tapti jos dalimi. Bus atkurtas viduramžių miesto fragmentas – trijų amatininkų sodybų kompleksas.

Pirmieji etnografinę sodybą po atviru dangumi pradininkai yra švedai, Stokholmo Skanseno parke pradėję eksponuoti liaudies statybos paminklus, namų apyvokos daiktus, padargus.

Pasitelkus Europos Sąjungos lėšas, Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato direkcija šiam sumanymui paskyrė 3,5 mln. litų.

Bus išlaikyta tų laikų dvasia – visi namai, pastatai, sodybų konfigūracijos bus tiksliai tokios, kokios buvo XIV amžiuje. Savaitgaliais sodybose amatais ir kasdieniais darbais užsiims ir tariami jų šeimininkai – lygiai taip pat, kaip iki šiol tai vykdavo per Gyvosios archeologijos dienas.

Nuo 2016-ųjų įėjimas į piliakalnių zoną pro naujai įrengtą lankytojų informavimo centrą sezono metu bus mokamas, lankytojams teks susimokėti iki vieno euro dydžio rinkliavą. Tačiau ketinama taikyti daugybę lengvatų ir išimčių: be mokesčio ir toliau bus įleidžiami kernaviškiai, vaikai iki 16 metų, pensininkai, o vakarais net ir sezono metu patekimas į piliakalnių zoną nekainuos. Pinigų už galimybę užkopti ant piliakalnio apskritai nereikės mokėti ir ne sezono metu.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė