D. Grybauskaitė: SGD terminalas – tai ne tik energetinė nepriklausomybė, tai ir politinė laisvė (video) (3)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sutinka SGD Klaipėdoje | lrp.lt, R. Dačkaus nuotr.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sutinka SGD Klaipėdoje | lrp.lt, R. Dačkaus nuotr.

Spalio 27 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Klaipėdoje dalyvavo Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo laivo „Independence“ pasitikimo ceremonijoje.

Tai pirmasis sėkmingai įgyvendintas strateginis projektas Baltijos regione iš Europos Sąjungos energetinio saugumo strategijos.

Sutikimo ceremonijoje taip pat dalyvavo Lietuvos, Latvijos Ministrai Pirmininkai, JAV Senato nariai, Estijos, Norvegijos, Suomijos, Švedijos, Europos Sąjungos šalių ir institucijų atstovai.

„Lietuva, dvidešimt penktaisiais metais po nepriklausomybės paskelbimo, gali vėl didžiuotis savo ryžtu, drąsa ir politine valia. Suskystintųjų gamtinių dujų terminalas yra svarbus strateginis projektas ir visos valstybės laimėjimas. Tai ne tik energetinė nepriklausomybė, tai ir politinė laisvė. Daugiau niekas negalės mums diktuoti dujų kainos ar pirkti mūsų politinės valios“, – sakė D. Grybauskaitė.

Pasak Prezidentės, Klaipėdos SGD terminalui teks ypatingas vaidmuo – jis bus viso regiono energetinio saugumo garantas. Esant būtinybei šis terminalas galėtų padengti net 90 proc. trijų Baltijos šalių dujų poreikio.

Lietuva pirmoji iš Baltijos valstybių pastatė SGD terminalą. Šiam projektui įgyvendinti prireikė vos trejų su puse metų. Pasak Prezidentės, SGD terminalas yra puikus įrodymas, kad sugebame siekti ambicingų tikslų, būti atsakingi dėl Lietuvos ateities.

Laivą-SGD saugyklą Lietuvai Pietų Korėjoje pastatė norvegų įmonė „Hoegh LNG“, bendradarbiaudama su šios šalies įmone „Hyundai Heavy Industries“. Europoje veikia 57 suskystintųjų gamtinių dujų terminalai. Iš kaimyninių valstybių SGD terminalą turi Švedija.

Prezidentė nuosekliai skatino ir palaikė SGD projekto įgyvendinimą.

SGD terminalas atplaukia į Klaipėdą:

Prezidentės komentaras žiniasklaidai po SGD terminalo laivo „Independence“ pasitikimo ceremonijos:

Kategorijos: Energetika, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė