Ukrainoje vyksta rinkimai į Aukščiausiąją Radą (0)

youtube.com nuotr.

youtube.com nuotr.

Spalio 26 d. Ukrainos gyventojai išankstiniuose rinkimuose renka savo šalies Seimą – Aukščiausiąją Radą (AR). Po to kai Ukrainoje buvo nuverstas prorusiškas šalies vadovas Viktoras Janukovyčius Ukrainos prezidentas Petro Porošenko paskelbė išankstinius rinkimus siekdamas įtvirtinti naują šalies politinę kryptį.

Deja, šie rinkimai vyks šalies Rytuose Ukrainos kariuomenei toliau kovojant su prorusiškais teroristais siekiančiais atplėšti dalį Ukrainos ir prijungti prie Rusijos. Dėl to apie 3 milijonus Donecko ir Luhansko sričių gyventojų negalės dalyvauti šiuose rinkimuose. Taip pat rinkimuose negalės dalyvauti  ir maždaug 1,8 mln. Rusijos aneksuoto Krymo gyventojų.

Rinkimuose dalyvaus 25 000 kariškių, iš jų 10 000 kariškių šiuo metu kovojančių antiteroristinės operacijos zonoje.

Į 900 vietų turinčią Aukščiausiąją Radą papuls tos partijos už kurias balsuos daugiau nei 5 procentai rinkėjų. Pusė vietų parlamente bus paskirstytos proporcingai, pagal partijų sąrašus. 198 deputatai bus renkami vienmandatėse apygardose. O 27 AR vietos liks laisvos, kadangi rinkimai Kryme ir teroristų kontroliuojamoje Rytų Ukrainos dalyje nevyks.

Pagrindiniais varžovais siekiančias papulti į AR laikomi –  prezidento P. Porošenkos Blokas, Liaudies frontas, kuriam vadovauja premjeras Arsenijus Jaceniukas, Radikalų partija vadovaujama Oleho Liaško bei buvusios Ukrainos premjerės Julijos Tymošenko partija Batkivščina.

Rinkimų apylinkės Ukrainoje pradėjo darbą 8 val. ryte ir bus atviros balsavimui iki 20 val. vakaro.

Papildyta:

Ukrainos Centrinės rinkimų komisijos duomenimis 12 val. 33 min. laiku 30-ties rinkimų komisijų duomenimis rinkėjų aktyvumas buvo 17,93 nuošimčiai.

17 val. turimais duomenimis, Ukrainos Aukščiausiosios Rados rinkimuose balsavo 40,42  nuošimčių visų rinkėjų. Didžiausias rinkėjų aktyvumas buvo Lvovo ir Ivano Frankivsko srityse.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė