Ne visi paukščiai skuba išskristi (0)

 I.Čitavičienės nuotr.

I.Čitavičienės nuotr.

Migruojantys pievų ir miškų paukščiai jau išskrido,  tačiau Dusios, Metelio ir Obelijos ežeruose sparnuočiai vis dar karaliauja. Čia vandens paukščiai ilsisi ir maitinasi prieš tolimesnę kelionę. Paukščiai didžiuosius Dzūkijos ežerus paliks tik prieš ežerams užšąlant ir sugrįš pavasarį pasirodžius pirmosioms properšoms.

Šiuo metu Dusios ežere stebimi gausūs juodų mažų vištelių, laukių, būriai. Ramią dieną pietinėje Dusios ežero dalyje maitinasi 600–700 laukių būrys. Panašių sankaupų būna ir kitose ežerų vietose. Šalia laukių glaudžiasi nedideli ančių klykuolių būreliai. Pabaidytos klykuolės greitai pakyla į orą skleisdamos tik joms būdingą švilpesį. Dusios ežero centrinėje dalyje poromis ar pavieniui plaukioja ausuotieji kragai.

Ramią saulėtą spalio 18-tosios popietę, pietinėje Dusios ežero pakrantėje, skambėjo melodingi lyg fleitos gulbių giesmininkių balsai. Šias tundroje gyvenančias gulbes galima atpažinti iš tiesaus į viršų iškelto kaklo ir snapo, kurio pagrindas prie akies yra geltonas, o galiukas – juodas.

Metelio ežero įlankėlėje prie Metelių gyvenvietės, netoli įrenginėjamo apžvalgos bokšto, galima stebėti gausų gulbių nebylių pulką. Atvykite prie Metelių krašto ežerų pasigrožėti šiuo įspūdingu gamtos reiškiniu.

Metelių regioninio parko direkcijos informacija

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė