Klaipėdiečiams Vėlinių proga kankliuos Žemyna Trinkūnaitė (video) (5)

Žemyna Trinkūnaitė | asmeninė nuotr.

Žemyna Trinkūnaitė | asmeninė nuotr.

Artėjant Vėlinėms, spalio 30 d., ketvirtadienį, 18 val. Klaipėdos etnokultūros centre bus galima išgirsti dar negirdėtos poezijos ir devynstygių kanklių skambesį – Klaipėdoje debiutuos žinoma kanklininkė Žemyna Trinkūnaitė.

„Man patinka ta priešybių dermė – mažutis, neišvaizdus instrumentas ir toks turtingas skambėjimas. Viską gyvenime galima pasiekti nesikarščiuojant – žingsnis po žingsnio, kaip ir mažųjų kanklyčių styga prie stygos – ir muzika išskleidžia savo sparnus. Patys pilkiausi paukšteliai virpina sielą gražiausiomis giesmėmis“ – taip poetiškai ir jautriai apie devynstyges kankles kalba autorinio vakaro atlikėja Žemyna Trinkūnaitė. Žemyna – profesionali kanklininkė, muzikuojanti nuo mažens jau keletą dešimtmečių. Muzikos mokykloje ji pradėjo groti koncertinėmis kanklėmis, tačiau muzikantei jos nebuvo artimos. Savitą instrumento skambesį Žemyna atrado paėmusi į rankas mažąsias tradicines devynstyges kankles, kurias gavo nuėjusi dainuoti į VISI folkloro ansamblį. Tada buvo sukurtos pirmosios kompozicijos devynstygėms kanklėms.

Kankles įprastai išgirstame, kai jomis pritariama dainoms, tačiau Ž. Trinkūnaitė parodys, kaip šis instrumentas gali skambėti vienas ir kaip galima juo išgauti muzikinį gylį, sukurti savarankišką muzikinį paveikslą.

Kanklių skleidžiami garsai pritraukia ir sudomina vis daugiau klausytojų. 2013 m. buvo išleista Žemynos Trinkūnaitės kompaktinė plokštelė „Devynstygės kanklės – 17 kompozicijų“.

httpv://youtu.be/W7Bd31c7K30

httpv://youtu.be/qOkVbcsqGv4

httpv://youtu.be/FmVxum1FnZ0

httpv://vimeo.com/64559213

ČIA galite pasiklausyti visų Ž. Trinkūnaitės kompozicijų iš CD.

kankles-K100

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Vaizdai ir garsai, Vaizdai sielai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė