Jaunieji tautininkai kviečia į eiseną su deglais skirtą Vilniaus atgavimui paminėti (7)

Vilniaus-atgavimas-2014-plakatas-800Spalio 28 d., 18:30 val. Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga (LTJS) rengia jubiliejinį Vilniaus atgavimo minėjimą, kuriame kviečia dalyvauti visus norinčius ir mylinčius Vilnių bei Lietuvą žmones rinktis prie Vilniaus Aušros Vartų su deglais.

19.00 val. eisena su deglais pajudės link Katedros aikštės, kurioje kaip rašoma LTJS išplatintame kvietime „skambės patriotinės dainos, aidės uždegančios kalbos ir plaks degančios širdys“.

Prieš 75-erius metus 1939 metų spalio 27 dieną Lietuvos kariuomenės Vilniaus rinktinės kariai peržengė demarkacinę liniją, skyrusią Lenkijos okupuotą Vilnių ir kitas rytines lietuvių etnines žemes nuo nepriklausomos Lietuvos. Spalio 28 dieną kariuomenė įžengė į sostinę. Spalio 29-ąją Gedimino kalne suplevėsavo mūsų trispalvė!

Šiuo metu pasaulio geopolitinė situacija yra ypatingai komplikuota. Po to, kai imperialistinė Rusija iš Ukrainos atplėšė Krymą, Europoje prasidėjo sienų perbraižymas.

LTJS atstovas sako:

„Žinant, kad Lenkijos valstybė vengia pripažinti, jog Vilnius buvo okupuotas, galima suprasti, kad jie, pasitaikius progai, mielai tai pakartotų. Nerimą kelia tai, jog Pietryčių Lietuvoje veikia agresyvios, nelojalios Lietuvai organizacijos, kurios bendradarbiaudamos su Varšuva ir Maskva puoselėja vadinamosios „lenkų autonomijos“ idėjas“, – sako vienas iš minėjimo eisenos rengėjų laikinai einantis LTJS pirmininko pareigas Mindaugas Sidaravičius.

„Kas galėtų paneigti, kad Lenkija ir vietiniai šovinistai jau kuria „žaliųjų žmogeliukų“ gaujas Vilniaus krašte. Tačiau kaimynas iš pietų privalo žinoti, kol yra gyvas bent vienas tautininkas, bent vienas patriotas – Vilnius bus Lietuvos dalis, jos sostinė“, – teigia M. Sidaravičius ir ragina visus neabejingus Lietuvos likimui dalyvauti šventinėje eisenoje su deglais.

Daugiau apie renginį rasite Feisbuke.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

7 komentarai

 1. Klodas:

  J.Tumas-Vaižgantas rašė: „Vilnius – tai Lietuva, mes – tai lietuviai, – ir lenkai čia – pašaliniai, nors kažin kaip prancūzai jiems padėtų! Kieno teisė, to ir paskučiausias laimėjimas. Vilnius bus mūsų“.

 2. Šaunuoliai!:

  Aš su jumis!
  Tačiau taip pat turėtume apsivalyti nuo visokių patvorinių-garliavinių ir neaiškių monarchistinių idėjų. Kurios, labai gaila, užtvindė „Alką“ ir kurios kartais būna priimtinos lai kuriems tautininkams. Atminkit – tautinė idėja nieko bendro neturi su „drąsiųjų kelių“ ir kažkokių „karalystės rūmų“ veikėjų siekiais. Pirmieji paniekino teisinės valstybės idėją savavaliaudami Garliavoje, o antrieji – ją niekina bandydami tautai įpiršti labai jau neaiškius „princus“.
  Esame ir liksime Respublika. Respublika, o ne kokia primityvi monarchija bus mūsų tautos namais!

  • tampax'as:

   Niekada nesakyk niekada. O argi mes turime realią, neįgalią valdžią? Tad monarchija išliks kaip alternatyva.

   • Klodas:

    Lietuvos valstybingumo atodanga XIII a. nuo karalystės, kurioje prie karaliaus Mindaugo sosto Vilniuje buvo ir Išmintingųjų taryba (seu parlamento). Dargi XX a. atkuriant valstybingumą, taip pat su taryba 100 dienų gyvavo karalystė su karaliaus Mindaugo II vardu ir garsino tautos valstybingumą. Todėl karalystė išties išlieka kaip alternatyva.

 3. to -šaunuoliai:

  Žinok ir užsirašyk kad Garleviniai yra jėga..,tai ne tavo Didžiasaliniai skerslenkiai.

 4. Antanas:

  Dziugu, kad musu jaunime dar gyvuoja patriotiniai jausmai ir vykdomi patriotiniai darbai ir zygiai. Is tikro jau nuo 1992 metu Vilniaus kraste atkurta prieskariu veikusi Lenkijos Armijos krajvos pogrindine organizacija, kuria nuo to aiko eme remti Lenkijos vyriausybe ir uz Atlanto Amerikoje isikures 11 milijonu lenku iseivijos sukurtas Armijos krajovos veteran remimo fondas, kuris nuo 1992 metu I Lietuvos Vilniaus krasta, Baltarusijos Gardino krasta ir Ukrainos Lvovo kraste pradejo siuntineti kasmetines paramos siuntas KIEKVIENAM KRASTUI po 5 milijonus doleriu ir po 3 tonas medikamentu… SENIAI ISMIRUSIEMS ARMIJOS KRAJOVOS VATERANAMS. Be to, nuo to laiko Lenkijoje prie Gynybos ministerijos prie Varsuvos atkurtas prieskarinis Armijos krajovos mokomasis centras, SU VISOMIS KARTINEMIS REGALIJOMIS, i kuri kiekvienais metais is tu triju krastu siunciama po 160-240 armijos krajovos pogrindininku menesiams apmokymams ir patirties pasidalinimui. Taip kad yra apie ka pagalvoti, kaip apsiginti su gerai ginkluotais ir kariskai parengtais Lietuvos pilieciais- lenkiskais parsidaveliais, trokstanciais pakartotinai uzgrobti Vilniaus krasta. Taip pat reiketu npamirsti, kad ,uzgrobus musu Mazeikiu naftos perdirbimo fabrika, ir ten isikure Armios krajovos pogrindininku padalniai. Tad butinai reiketu suaktyvinti lietuviu skautu ir tautniu jaunimo orgaizaciju patriotine veikla Mazeikiu kraste.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė