Jaunieji tautininkai kviečia į eiseną su deglais skirtą Vilniaus atgavimui paminėti (7)

Vilniaus-atgavimas-2014-plakatas-800Spalio 28 d., 18:30 val. Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga (LTJS) rengia jubiliejinį Vilniaus atgavimo minėjimą, kuriame kviečia dalyvauti visus norinčius ir mylinčius Vilnių bei Lietuvą žmones rinktis prie Vilniaus Aušros Vartų su deglais.

19.00 val. eisena su deglais pajudės link Katedros aikštės, kurioje kaip rašoma LTJS išplatintame kvietime „skambės patriotinės dainos, aidės uždegančios kalbos ir plaks degančios širdys“.

Prieš 75-erius metus 1939 metų spalio 27 dieną Lietuvos kariuomenės Vilniaus rinktinės kariai peržengė demarkacinę liniją, skyrusią Lenkijos okupuotą Vilnių ir kitas rytines lietuvių etnines žemes nuo nepriklausomos Lietuvos. Spalio 28 dieną kariuomenė įžengė į sostinę. Spalio 29-ąją Gedimino kalne suplevėsavo mūsų trispalvė!

Šiuo metu pasaulio geopolitinė situacija yra ypatingai komplikuota. Po to, kai imperialistinė Rusija iš Ukrainos atplėšė Krymą, Europoje prasidėjo sienų perbraižymas.

LTJS atstovas sako:

„Žinant, kad Lenkijos valstybė vengia pripažinti, jog Vilnius buvo okupuotas, galima suprasti, kad jie, pasitaikius progai, mielai tai pakartotų. Nerimą kelia tai, jog Pietryčių Lietuvoje veikia agresyvios, nelojalios Lietuvai organizacijos, kurios bendradarbiaudamos su Varšuva ir Maskva puoselėja vadinamosios „lenkų autonomijos“ idėjas“, – sako vienas iš minėjimo eisenos rengėjų laikinai einantis LTJS pirmininko pareigas Mindaugas Sidaravičius.

„Kas galėtų paneigti, kad Lenkija ir vietiniai šovinistai jau kuria „žaliųjų žmogeliukų“ gaujas Vilniaus krašte. Tačiau kaimynas iš pietų privalo žinoti, kol yra gyvas bent vienas tautininkas, bent vienas patriotas – Vilnius bus Lietuvos dalis, jos sostinė“, – teigia M. Sidaravičius ir ragina visus neabejingus Lietuvos likimui dalyvauti šventinėje eisenoje su deglais.

Daugiau apie renginį rasite Feisbuke.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė