Garbės konsulas Saudo Arabijoje Valdovų rūmams padovanojo vertingus žemėlapius (0)

Valdovų rūmų nuotr.

Valdovų rūmų nuotr.

Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose lankėsi pirmą kartą Lietuvoje viešintis neseniai paskirtas pirmasis Lietuvos garbės konsulas Saudo Arabijoje Mahfouzas Marei Mubaraku bin Mahfouzu. Svečias ne tik išsamiai susipažino su atstovaujamos valstybės istorija bei paveldu, tačiau ir pats prisidėjo prie istorijos puoselėjimo Valdovų rūmų muziejui dovanodamas du vertingus XVI–XVII a. žemėlapius, kuriuose vaizduojama Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė.

Per susitikimą su Valdovų rūmų muziejaus vadovais ir darbuotojais, Lietuvos garbės konsulas kartu su jį lydėjusia delegacija apžiūrėjo atkurtus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus, susipažino su rūmų atkūrimo projektu, šiuo metu muziejuje vykstančiomis parodomis.

Mahfouzas Marei Mubarakas bin Mahfouzas pasidžiaugė viešnagę Lietuvoje pradėjęs nuo pažinties su lietuvių kultūriniam identitetui tokiu svarbiu objektu.

„Man didelė garbė paskyrimo garbės konsulu Lietuvoje proga lankytis šioje šalyje ir puikiuose rūmuose, įkūnijančiuose jos istoriją bei atskleidžiančiuose dabartį“, – teigė aukštas svečias.

Pažintį su Valdovų rūmų muziejumi Lietuvos garbės konsulas baigė malonia staigmena – dovanodamas du vertingus XVI–XVII a. žemėlapius, kurie praturtino muziejaus, o kartu ir visos Lietuvos, vertybių rinkinį.

„Abu žemėlapiai – labai vertinga dovana muziejui. Džiugu, kad jie papildė esamas kolekcijas, o ir galės papuošti Valdovų rūmų muziejaus parodą bei pasakoti lankytojams Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją“, – sakė Valdovų rūmų muziejaus Rinkinių apskaitos ir saugojimo skyriaus vedėjas Dalius Avižinis.

Valdovų rūmų nuotr.

Valdovų rūmų nuotr.

Viename dovanotų žemėlapių, kuris buvo išspausdintas 1595 m. Antverpene, vaizduojama Lenkijos Karalystė ir Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė. Šis žemėlapis buvo publikuojamas žymaus geografo, kartografo ir leidėjo Abrahamo Ortelijaus (Abraham Ortelius, 1527-1598) parengtame atlase „Theatrum Orbis Terrarum“, kuris laikomas pirmuoju geografiniu atlasu, buvo itin populiarus XVI-XVII a. ir gausiai tiražuojamas. A. Ortelijus pirmasis į savo atlasus įtraukė istorinius žemėlapius, todėl yra vadinamas istorinės kartografijos tėvu.

Kitame žemėlapyje, kuris buvo išspausdintas 1620 m. Amsterdame, vaizduojamas Europos žemynas, kuriame aiškiai išskirtos ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ribos, didesni jos miestai. Jį sukūrė garsus olandų kartografas Jodokas Hondijus (Jodocus Hondius, 1563–1612).

Iš viso Valdovų rūmų muziejui arba nacionaliniam kultūros paveldo vertybių fondui, 2003–2014 m. daugiau kaip 40 dosnių rėmėjų, kultūrininkų, kolekcininkų, mokslininkų, taip pat organizacijų padovanojo ar perdavė beveik 200 eksponatų, jų bendra vertė – daugiau kaip 1,5 mln. litų.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė