Ukrainos kariai dalyvauja tarptautiniuose instruktorių kursuose Kaune (0)

kam.lt nuotr.

kam.lt nuotr.

Nuo spalio 20 d. Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykloje Kaune vyksta penkių savaičių trukmės tarptautinis instruktoriaus kursas, skirtas tik Ukrainos kariams.

Atsižvelgus į Ukrainos saugumo situaciją ir poreikius, šiuose kursuose 20 ukrainiečių kareivių ir puskarininkių susipažins su karinio rengimo pagrindais. Juose kariai mokysis organizuoti ginkluotės ir šaudybos, parengiamąsias mūšio pratybas, mūšio pratybas ir fizinio rengimo pratybas. Rugsėjį tokius pačius kursus baigė dešimt Ukrainos atstovų.
„Ši mokymo programa skirta NATO šalių partnerių specialistam rengti. Tokia iniciatyva atsirado įvertinus šių dienų ne NATO šalių kariuomenių poreikius ir tai, kad Aljanso valstybių kariuomenės gali pasidalyti naudinga pratybų planavimo ir rengimo patirtimi“, – sakė Lietuvos kariuomenės mokyklos viršininkas pulkininkas leitenantas Stasys Paldūnas.

Kurso programa sudaryta siekiant tobulinti kursantų žinias ir įgūdžius, surengti teorines ir praktines pratybas kariams klasėje ir vietovėje.

Lietuva su Ukraina gynybos srityje bendradarbiauja nuo 2000 m., o parama karinio rengimo srityje yra esminė. Be Lietuvos kariuomenės mokyklos, Ukrainos atstovai studijuoja karininkų kvalifikacijos kėlimo ir anglų kalbos kursuose Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje Vilniuje, Dr. Jono Basanavičiaus Karo medicinos tarnyboje Kaune rengiamuose kursuose, mokosi Baltijos gynybos koledže Tartu (Estija).

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė