Seime nevyriausybinės organizacijos reikalavo spręsti vaikų sveikatos klausimus (1)

Spaudos konferencija Seime 2014 10 22.-rengeju-nuotr800

Spaudos konferencija Seime | rengėjų nuotr.

Spalio 22 d. Seime vyko tradicinis nevyriausybinių organizacijų rengiamas forumas-konferencija, šiais metais skirtas šeimos ir ypač vaikų sveikatai aptarti, pasidalinti gerais pavyzdžiais, aiškiai įvardinti problemas, numatyti jų sprendimo būdus ir pareikalauti valdžios institucijų, kad nedelsiant priimtų tinkamus sprendimus.

Konferencijoje „Sveikos šeimos ir Vaikų sveikatos metai: užauginsime paliegėlius, „zombius“ ar sveikus vaikus?“, kurią organizavo Lietuvos sveikuolių sąjunga ir VšĮ Tėvystės centras, kartu su Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetu, aptartos vaikų sveikatos aktualijos nuo pradėjimo momento iki pilnametystės.

Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas Dainius Kepenis ir forumo organizatorius, sveikatos bangos sąjūdžio dešimtmečio puoselėtojas ir knygos „Sveikata, kuri mus saugo“ autorius Juozas Dapšauskas linkėjo, kad forume išsakytos mintys neliktų tik kalbomis, bet kad valdžios institucijose ir visuomenėje tikrai prasidėtų permainos ir sveikatos vertybė, kaip brangiausio turto puoselėjimas, taptų visiems pirmumo klausimu.

Apie sąmoningą tėvystę mintimis dalijosi Perinatalinės psichologijos prezidentas, gydytojas akušeris ginekologas Romualdas Šemeta. Gerąją praktiką pateikė sveikatingumą diegiantys darželiai paremti ekologijos, mitybos, fizinio aktyvumo ugdymo lauke principais – vaikų gamtos darželis „Po smilgom“ ir „Augueko Dūzginėlis“. Pateikti pavyzdžiai parodė, kad šią praktiką galimą taikyti kuo platesniu mastu, nes ji jau nebenauja kitose šalyse, ji taikoma jau daug dešimčių metų.
Juozas Dapšauskas pasidalijo konkretaus darbo apsilankant atokiausių Lietuvos rajonų mokyklose patirtimi, kur susitikimų metu formuojamas vyresnių klasių mokinių kritinis mąstymas, gebėjimas atsirinkti informaciją, apsispręsti už sėkmingą, sveiką ir laimingą gyvenimą.

Taip pat pasidalinta, kaip sveikuolių stovyklos keičia moksleivių mąstymą ir elgesį, kaip blaivūs vakarėliai suteikia jaunimui galimybę linksmintis be alkoholio. Taip pat apie alkoholio vartojimo stabdymą paauglių tarpe kalbėjo verslininkas ir visuomenės veikėjas bei politikas Ramūnas Karbauskis, o Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos prezidentas doc. Aurelijus Veryga apibendrindamas aktualijas Seimo rūmuose iškėlė klausimą „Ar yra politinė valia vaikų alkoholio vartojimo mažinimui?“ Beje, tiek pranešėjui tiek forumo dalyviams teko konstatuoti, kad kol kas tos politinės valios visiškai nebuvo, tačiau ją seimo nariams bus galimybė parodyti artimiausiu metu, nes Seime svarstomi svarbūs alkoholio kontrolės klausimai.

R. Karbauskis pateikė tūkstančius peticijos parašų, kur žmonės reikalauja uždrausti renginiuose, kur yra nepilnamečių, pardavinėti ir vartoti alkoholinius gėrimus. Dar galima po šia Andriaus Mamontovo ir Ramūno Karbauskio peticija pasirašyti internete www.peticijos.com. Įstatymo projektas jau yra svarstomas Seime.

Aktyviai diskusijoje dalyvavo Seimo nariai Arimantas Dumčius ir Rima Baškienė, kurie konferencijos rezoliucijos pagrindu sieks, kad sveikatingumo švietimas ir kultūra būtų diegiama tarp vaikų: įkurtas Sveikatingumo fondas su fiksuotomis lėšomis nuo tabako ir alkoholio akcizo šio fondo finansuojamoms veikloms. Apsaugoti vaikai nuo alkoholizmo propagavimo renginiuose ir kitose vietose.

Forumo dalyviai sutarė, tai sudės ir į rezoliuciją, kuri siunčiama valdžios institucijoms, kad Sveikatingumo fondo įkūrimas suteiktų galimybę finansuoti žiniasklaidos priemones, socialinę reklamą ir taip, ateityje visiškai uždraudus alkoholio reklamą, žiniasklaidos priemonės nepatirtų finansinių sunkumų.

Nutarta ikimokyklinėse įstaigose ir mokyklose diegti sveikos mitybos, fizinio aktyvumo ir kritinio mąstymo ugdymo programas. Jaunimą būtina dar iki susilaukiant vaikų ruošti atsakingai, sąmoningai ir sveikai tėvystei.

Kategorijos: Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė