Rukloje Lietuvos ir JAV kariai treniruojasi su sunkiąja karine technika (0)

kariai-treniruojasi-kariuomene.kam.lt-nuotr-800

Kariai treniruojasi Rukloje | kariuomene.kam.lt nuotr.

Gaižiūnų poligone Rukloje Lietuvos ir JAV kariai dalyvauja bendruose mokymuose. Spalio  23 d. šeši Lietuvos ir JAV karių būriai, apie 100 karių, su JAV pėstininkų kovos mašinomis „Bradley“, šarvuotais transporteriais „Stryker“ ir Lietuvos kariuomenės šarvuočiais M113 treniravosi reaguoti į pasalas, naikino bunkerius, pėstininkai taip pat vykdė kovines užduotis pastatuose.

„Toks bendras kovinis JAV  ir Lietuvos karių rengimas yra abipusiškai naudingas. Juose vieni su kitais dalijamės savo turima patirtimi, susipažįstame su turime technika,  o būtent šiuose  mokymuose savo sąjungininkams perteikiame mūsų karių patirtį naudojant sunkiąją techniką „Bradley“ ir „Stryker“, – sakė pratyboms Lietuvoje dislokuotos 1-osios kavalerijos divizijos 1-osios brigados „grupės 8-ojo kavalerijos pulko 2-ojo bataliono „Charle“ kuopos vadas kapitonas Maiklas Simsas (Michael  Sims).

Pratyboms Lietuvoje JAV kariai iš savo nuolatinės dislokacijos vietos Teksaso valstijoje yra atsigabenę po 8 šarvuotuosius transporterius „Stryker“ ir pėstininkų kovos mašinas トBradley”, 4 karinius visureigius „Humvee“ (HMMWV), sunkųjį techninės pagalbos šarvuotį M88, 2 kuro užpylimo sunkvežimius bei kitas techninei pagalbai ir karių pervežimui skirtas transporto priemones.

„Lietuvoje rotuojami amerikiečių kariai atvyksta iš skirtingų padalinių, todėl galime nuolatos mokytis vieni iš kitų, taip pat treniruojamės kovos lauke naudodami įvairesnę ginkluotę ir karinę techniką“, – sakė Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono II mechanizuotosios pėstininkų  kuopos vadas kapitonas Egidijus Čiulada.

Nuo šių metų spalio Lietuvoje dislokuota naujoji JAV karių pamaina sudaryta iš 160 karių ir yra įsikūrusi Rukloje, Mechanizuotojoje pėstininkų brigadoje „Geležinis Vilkas“. Lietuvoje JAV kariai treniruojasi ir dalyvauja bendrose pratybose kartu su Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų padaliniais. Planuojama, kad šie JAV kariai Lietuvoje liks iki šių metų pabaigos, vėliau juos pakeis nauja pamaina.

Rotuojami JAV kontingentai Baltijos valstybėse ir Lenkijoje dislokuoti kaip dalis JAV vykdomos operacijos „Atlantic Resolve“ („Atlantinis ryžtas“), kuria siekiama pademonstruoti kolektyvinės gynybos garantijas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė