Romuvos jaunimas vėlinių žvakes uždegs ant protėvių pilkapių (3)

velines-dvarciskiuose-v-daraskeviciaus-nuotr3-K100

Vėlinės Dvarciškiuose | V.Daraškevičiaus nuotr.

Spalio 25 d. šeštadienį 18 val. Vilniaus Romuva kviečia į Dvarciškius (Švenčionių raj. prie Sarių) švęsti Ilgių – Vėlinių.

Lietuvos jaunimo Ramuva jau dešimtmetį per Vėlines pagerbia senuosius protėvius – mūsų valstybės kūrėjus – sukviesdama jaunimą ant Švenčionėlių pilkapių.

Šiemet, kaip ir kiekvienais metais, didelį Universiteto žygeivių būrį atves žygeivių vadas Tadas Šidiškis, kuris buvo vienas iš žygeivių ir etnokultūrinio sąjūdžio įkūrėjų, sykiu su Jonu Trinkūnu ir kitais bendraminčiais – Vilniaus Universiteto ramuviečiais ir žygeiviais pradėję šią tradiciją 1969 metais, uždegdami atminimo ugneles ant Popų (Vingelių) pilkapių prie Rykantų.

„Uždegdami žvakeles savo artimiausiems amžinybėn išėjusiems šeimos nariams, mes turime prisiminti ir tuos, kurie kūrė mūsų valstybę“, – sakė Tadas Šidiškis, žygeivių vadas.

„Protėvius minėsime pagal senovinį paprotį padengdami vėlių stalelį, giedodami sutartines ir vėlinių laikotarpio giesmes“, – papasakojo Inija Trinkūnienė, Romuvos apeigų ansamblio „Kūlgrinda“ vadovė.

Protėvių pagerbimo apeigos bus tęsiamos Dvarciškiuose, Sotvaro šventykloje ir prie vaišių stalo, bendraujant, giedant, prisimenant artimus ir tolimus išėjusius.

Šis Ilgių vakaras bus skirtas šiais metais mus palikusio Krivio – Jono Trinkūno – Jauniaus atminimui.

Daugiau žinių apie renginį rasite ČIA.

 

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Mes baltai, Naujienos, Religija, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė