Lietuvoje pastebėta nauja paukščių rūšis – Margasis kūltupys (0)

margasis-kultupys_V.Paskeviciaus nuotr

Margasis kultupys V.Paškevičiaus nuotr.

Spalio 18 dieną, penktadienio vakarą daugiau nei 100 Paukščių stebėtojų ralio „Kuršių marios – 2014“ dalyvių, pradedant profesionaliais ornitologais, saugomų teritorijų darbuotojais ir baigiant paukščių stebėtojais – mėgėjais susirinko Kintuose. Jau penkioliktą kartą vykstančiose kasmetinėse varžybose dalyvavo ne tik lietuvių, bet ir latvių, lenkų, suomių komandos. Užsiregistravus komandoms LOD direktorius Liutauras Raudonikis pasveikino visus susirinkusius, aptarė renginio programą. LOD Tarybos pirmininkas priminė paukščių stebėtojų ralio taisykles.

Šeštadienis buvo varžybų diena. Dar neišaušus 7 valandą ryto, visi savais, iš anksto suplanuotais maršrutais, išskubėjo registruoti paukščių. Daugiausia komandų nuo pat ryto rinkosi Ventės rage. Per šias varžybas daugelis dalyvių aplankė ne tik Nemuno delta, bet ir pajūrį – Klaipėdos molą, Palangos tiltą. Paukščių buvo ieškoma gyvenvietėse, miškuose, parkuose, pievose, karjeruose, tvenkiniuose.

Šiais metais net 15 komandų stebėjo 80 ar daugiau paukščių rūšių (2013 m. – 8). Tai rodo, kad dalyviai tobulėja su kiekvienais metais ir varžybų kartelė kyla.

Ralio dalyviai kaip ir pernai metais finišavo Kintuose. Pateikę savo stebėtų paukščių rūšių sąrašus ir trumpai atsipūtę, visi nekantriai laukė  varžybų rezultatų apibendrinimo: kam kaip sekėsi, kokias rūšis matė tam tikra komanda, kiek viso jų pavyko užregistruoti.

Prieš rezultatų paskelbimą, buvo organizuojamas totalizatorius. Kiekvienas ralio dalyvis galėjo spėti kiek šių metų varžybų metu bus pastebėta skirtingų paukščių rūšių. Tiksliausiai atspėjusiems Lietuvos ornitologų draugija parengė vertingą dovaną: UAB IDD   renginio paramai skirtą teleskopą. . Po „karštų“ diskusijų dėl atskirų paukščių rūšių stebėjimų, paaiškėjo nugalėtojai.

Šį kart geriausiai sekėsi komandai „Garrulus“: Mariaus Karlono, Armando Naudžiaus, Vytauto Eigirdo ir Viliaus Paškevičiaus ketvertukas užregistravo net 112 paukščių rūšių.

2 vietą užėmė komanda „Treti“ –  Antanas Petraška, Eglė Pakštytė, Raimondas Karpavičius ir Valdas Naruševičius (stebėjo 109 paukščių rūšis), 3 vietos laimėtojai suomių komanda „Loysot bois“: Krister Castren, Esko Veijalainen, Ari Parviainer – stebėję 102 sparnuočių rūšis.

Iš viso šiose varžybose užregistruota net 144 paukščių rūšys. Tiksliausiai atspėjęs šį skaičių latvis Edgars Laucis gavo prizą UAB IDD įsteigtą teleskopą.

Įdomesni stebėjimai: Kilnusis erelis (Aquila chrysaetos), Bukauodegis plėšikas (Stercorarius pomarinus), Kalninė kielė (Motacilla cinerea), Margasparnė musinukė (Ficedula hypoleuca) (vėlyvas stebėjimas)  ir kt.

Išskirtinis stebėjimas: Nauja paukščių rūšis Lietuvai – Margasis kūltupys (Oenanthe pleschanka).

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė