Vilniuje atidaroma paroda supažindins su būsimais Lietuvos pinigais (0)

EurasKetvirtadienį, spalio 23 d., Vilniuje, Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose duris atvers Europos Centrinio Banko (ECB) ir Lietuvos banko organizuota Euro paroda, skirta Europos Sąjungos bendrosios valiutos euro įvedimui Lietuvoje 2015 m. sausio 1 d.

Parodos lankytojai įgis daugiau žinių apie eurų istoriją, banknotų dizainą, gamybą, apsaugos priemones, susidėvėjusių pinigų naikinimą ir išmoks atskirti tikrą banknotą nuo padirbto. Pristatomi naujosios (antrosios) serijos, pavadintos serija „Europa“, 5 ir 10 eurų banknotai. Čia taip pat bus galima susipažinti su visų euro zonos šalių monetomis, kurios galios ir Lietuvoje.

Per parodos atidarymą Valdovų rūmų muziejuje sveikinimo kalbas sakys Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, ECB Banknotų direktorato vadovas Tonas Rosas (Ton Roos) ir Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų direktorius dr. Vydas Dolinskas.

Parodos atidarymu oficialiai bus pradėta ECB ir Lietuvos banko organizuojama euro informacinė kampanija Lietuvoje. Pirmą kartą visuomenei bus parodyti du vaizdo klipai apie mūsų piniginėse netrukus atsirasiančius eurų banknotus: „Euras atvyksta į Lietuvą. Kelionė“ ir „Euras atvyksta į Lietuvą. Pažink naujuosius pinigus“. Filmukus šalies gyventojai matys televizorių ekranuose gruodžio ir sausio mėnesiais, o prekybos centrų, bankų ir kitų prekių bei paslaugų teikėjų ekranuose visoje Lietuvoje – jau nuo šio mėnesio pabaigos.

Bus platinami ECB leidiniai apie eurą. Gruodžio mėn. į visas pašto dėžutes bus pristatyta 1,3 mln. informacinių paketų apie eurų banknotus: specialus ECB leidinys bei euro ir lito kurso kortelės.

Valdovų rūmų muziejuje atidaromoje Euro parodoje numatyta daug renginių: susitikimai su Lietuvos banko valdybos nariais, tris sekmadienius vyks Šeimos dienos, vaikų ir jų tėvelių lauks koncertas, įvairios dirbtuvėlės.

Išsami renginių dienotvarkė skelbiama parodos svetainėje.

Paroda veiks iki 2015 m. sausio 5 d. Įėjimas nemokamas.

Euro paroda nuo 2008 m. jau apkeliavo 15-a dvylikos Europos šalių miestų, tarp jų – Estijos ir Latvijos. Ją jau aplankė daugiau kaip 300 tūkst. lankytojų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė