Po STT veiksmų reikalaujama premjero ir vidaus reikalų ministro atsakomybės (0)

VRM ministras Dailis Alfonsas Barakauskas | VRM nuotr.

VRM ministras Dailis Alfonsas Barakauskas | VRM nuotr.

Po to kai Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai spalio 21 dieną, atliko keliolika kratų penkių asmenų gyvenamosiose ir darbo vietose bei politinės partijos „Tvarka ir teisingumas“  (TT) būstinėje kilo nemažai diskusijų dėl TT politikų ir TT deleguoto vidaus reikalų ministro likimo.

Spalio 21 d. Reaguodamas į vakar dienos žinią, kad Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pradėjo kratas Tvarka ir teisingumas partijos patalpose, Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius pareiškė, kad vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas jau vakar turėjo prisiimti atsakomybę dėl mestų įtarimų ir premjerui įteikti atsistatydinimo pareiškimą.

„Jei pats vidaus reikalų ministras nesuprato savo atsakomybės ir neatsistatydino vakar, šiandien jį ryžtingai atleisti turėjo Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius. Tačiau kaip jau tapo įprasta, vakar pasakęs, kad „STT pradėjo labai stipriai vykdyti tai, kas buvo mūsų numatyta programoje, kurią yra patvirtinusi Vyriausybė“, šiandien Premjeras jau keičia nuomonę ir dėl neaiškių aplinkybių gina savo pavaldinį D. A. Barakauską.

Nesuprantama Premjero laikysena laukiant teisėsaugos institucijų tyrimo, nes iš viešai skelbiamos informacijos jau dabar galima daryti tam tikras išvadas dėl korupcinių veiksmų tiek „Tvarkos ir teisingumo“ partijoje, tiek ir Vidaus reikalų ministerijoje“, – kalbėjo A. Kubilius.

Pasak Seimo opozicijos lyderio, opozicijai gali tekti inicijuoti interpeliaciją ministrui, nes akivaizdu, jog Premjero ryžtas išgaravo.

Priminsime, kad žiniasklaidoje skelbiama, jog STT sulaikė penkis asmenis, tarp kurių ne tik politikai, tačiau ir Rolando Pakso samdomos viešųjų ryšių agentūros prodiuseris Rolandas Skaisgiris. Jam taip pat pareikšti kaltinimai dėl prekybos poveikiu stambiu mastu Vidaus reikalų ministerijoje.

„Manęs visai nestebina, kad STT įtaria tam tikrus neskaidrius sandorius Tvarkos ir teisingumo partijoje, nes partijos lyderis Rolandas Paksas pašalintas iš Prezidento posto būtent už panašius neskaidrius sandorius su Rusijos piliečiu Jurijumi Borisovu“, – priminė Seimo TS-LKD partijos pirmininkas.

Pareigūnai reikalauja premjero atsakomybės

Spalio 22 d. dėl minėtų STT Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas (NPSS) Vladimiras Banelis (Vladimir Banel) išplatino pareiškimą kuriame primenama, jog Vidaus reikalų ministeriją (VRM) ministro D.A. Barakausko valdymo laikotarpiu krėtė skandalai po skandalo: Bendrojo pagalbos centro fiasko, neblaivių policininkų nusikaltimai, neskaidrios reputacijos pavaldiniai, balansuojantis tarp kaltės ir dorovės FNTT vadovas. Pareigūnai klausia: ar ne laikas ministrui pagaliau palikti šiltą kėdę?

STT atlikus keliolika kratų, sulaikyti penki asmenys, tarp jų buvęs VRM ministro patarėjas Ervinas Raistenskis ir buvęs VRM viceministras Algimantas Juocevičius. Profesinės sąjungos jau ne kartą kalbėjo apie tai, kad partijos „Tvarka ir teisingumas“ deleguoto D. A. Barakausko ir jo komandos neveiklumas ir vengimas spręsti problemas įkaitais padaro 20 tūkst. pareigūnų ir meta šešėlį šalies teisėsaugai. Be to, tiek E. Raistenskis, tiek A. Juocevičius jau ir anksčiau kėlė įtarimų,– rašoma minėtame pareigūnų pareiškime.

„Nuo pat kadencijos pradžios nei ministras, nei tiesiogiai už teisėsaugą atsakingas viceministras Žimantas Pacevičius nesistengė spręsti pareigūnams aktualių klausimų, atvirkščiai, rodė nekompetenciją ir vis kišo pagalius į ratus“, – teigia pareigūnų pareiškimą pasirašęs Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) vadovas V. Banelis.

“Apmaudu, kad tiek Premjeras, tiek Prezidentė pareigūnus atidavė į, galima sakyti, atsitiktinio praeivio rankas. Ministras, net ir jei tiesiogiai neprisideda prie neskaidrių procesų vykdymo, juos toleruoja savo neveiklumu“,–- aiškina NPPSS tarybos narys Tomas Vaitkunskas.

Net ir pačios frakcijos „Tvarka ir teisinguma“ seniūnas, televizijos laidoje komentuodamas STT tyrimą, sveikino kovą su korupcija. „Ministras yra mūsų partijos kolega, bet ir aš esu ne kartą jį pakritikavęs. Žinodamas jį, vargu, ar jis orientavosi, kas darosi Vidaus reikalų ministerijoje. Manau, kad nesusigaudė toje situacijoje“, – sakė jis.

Aukščiausi šalies vadovai pradėjo kalbėti apie ministro pasitraukimą iš posto, tačiau Premjeras delsia ir laukia tyrimo rezultatų, Prezidentė tyli. Tyrimas gali užtrukti, tačiau pagrindo abejoti ministerijos vadovo kompetencija buvo ir anksčiau.

Pasak profesinės sąjungos atstovų įstatymų projektai, finansavimo, pareigūnų sąlygų gerinimo klausimai nejuda iš vietos. Tuo tarpu teisėsauga laukti negali, pareigūnams reikia sprendimų.

„Kyla klausimas, kas turi nutikti, kad Premjeras ir Prezidentė suprastų – dabartinis ministras ir jo komanda ne stiprina, o griauna teisėsaugos sistem?“, – retoriškai klausia NPPSS vadovas.

NPPSS paragina premjerą, tiesioginį A. D. Barakausko ir visų ministrų vadovą, būti ryžtingam ir performuoti VRM komandą tiek keičiant ministrą, tiek viceministrą, kuruojantį visas teisėsaugos institucijas. O renkant naujus vadovus pasirinkti atsakingai, atsižvelgti į kompetenciją, o ne partinę priklausomybę, ir užtikrinti sklandžią tolimesnę ministerijos veiklą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė